Чорниця при грудному вигодовуванні

Реклама спонсора
» Дитяче харчування

Чорниця при грудному вигодовуванні

Чорниця - не тільки дуже смачна, а й вкрай корисна ягода. У Древній Русі її назвали не інакше, як молодильні ягода. Сучасні лікарі обов'язково рекомендують включати ягоду в свій раціон харчування. Особливо показана чорниця дітям, а також людям, у яких ослаблений імунітет, адже ягода містить цілий ряд цінних речовин і мікроелементів. Це і каротин, і мінеральні солі, і пектини, і вітаміни С, Р, В і безліч інших.

Завдяки такому насиченому складу ягоду необхідно вживати при різних захворюваннях сечостатевої системи, шлункових, очних, і багатьох інших. Активізує ягода і роботу головного мозку, а також покращує пам'ять.

Однак деякі годують мами побоюються вживати чорницю, боячись непередбачених реакцій з боку дитячого організму. Педіатри запевняють, що за статистикою ця ягода найменш алергену, тому в списку заборонених до вживання продуктів при грудному вигодовуванні її немає.

Єдине, що слід врахувати годує мамі - це індивідуальні особливості її організму, і малюка. Тому вводити в раціон харчування ягоду необхідно поступово. Для першого разу цілком достатньо буде з'їсти лише кілька штучок. Якщо ніяких негативних реакцій ні з боку організму малюка, ні з боку мами не настало, чорницю можна сміливо включати в меню. Але, навіть якщо раптом у малюка виникла алергія, не варто засмучуватися раніше часу. Педіатри дозволяють через кілька місяців повторити спробу. По-перше, можливо негативні наслідки наступили на інші продукти, які вживала мама в той день. А по-друге, дитячий організм, як кажуть, може «перерости» і те, що ще якийсь час назад їм не сприймалося, сьогодні буде вкрай корисним.

Кому точно радять відмовитися лікарі від вживання чорниці, так це мамам, у яких існують проблеми в області шлунково-кишкового тракту, підшлункової залози. Ось, наприклад, при гастриті ягода категорично протипоказана. Також не рекомендується їсти чорницю годуючим, у яких порушений процес відтоку жовчі.

У будь-якому випадку, якщо виникли будь-які сумніви з приводу безпеки вживання в їжу годуючої мами цього корисного продукту, необхідно вдатися до попередньої консультації досвідченого лікаря.

Якщо ніяких протипоказань ні у дитини, ні в мами не виявлено, ягоду обов'язково слід включити в свій раціон, адже це справжня комора багатьох необхідних мікроелементів і вітамінів.


Чи можна лимон годує мамі?
Як розморозити грудне молоко?
Чи можна яблука годує мамі?
Коров'яче молоко при грудному вигодовуванні
Манна каша при грудному вигодовуванні
Чи можна їсти яйця при грудному вигодовувати ...
Коли можна давати дитині чай?
Гарбузове насіння при грудному вигодовуванні ...
Курага при грудному вигодовуванні
Зелені яблука при грудному вигодовуванні
Хурма при грудному вигодовуванні
Брюссельська капуста при грудному вскармлів ...
Гречка при грудному вигодовуванні
Гематоген при грудному вигодовуванні
Часник при грудному вигодовуванні
Селера при грудному вигодовуванні
Меню сайту