Мед при грудному вигодовуванні

Реклама спонсора
» Дитяче харчування

Мед при грудному вигодовуванні

Під час грудного вигодовування до свого раціону треба ставитися дуже уважно, особливо в перші місяці життя малюка. Багато продуктів потрібно виключити з раціону або обмежити за кількістю.

Один із спірних продуктів при грудному вигодовуванні - мед. З одного боку, в ньому міститься маса корисного, як для мами, так і дитини. Але з іншого боку, мед може стати алергеном, а така реакція малюка вкрай небажана.

Мед - чудовий замінник цукру і всього солодкого, причому не тільки при вагітності та лактації. Якщо годує мама вживає цей продукт, то молоко, безсумнівно, стає смачнішою, питательнее і корисніше для дитини. Цей дар бджільництва також допоможе жінці швидше відновитися після пологів.

При введенні меду в раціон матері стимулюється лактація. Цей продукт - прекрасне природне заспокійливе, необхідне як малюкові, так і його мамі. Вже давно виявлено, що у дітей, які отримували разом з грудним молоком мед, нервова система на порядок стабільніше.

Вважається, що при годуванні не можна вживати живий (сирої) мед через вміст у ньому бактеріальних спор, які негативно позначаються на травній системі дитини. Але доведено, що ці суперечки руйнуються кислим середовищем, тому з молоком дитина отримує вже природним чином перероблений і безпечний продукт. Для власного спокою, все ж, краще їсти оброблений продукт.

Якщо годуюча мама вирішила вживати мед, то вводити його потрібно дуже обережно через можливість алергії у дитини. Не треба поєднувати таку добавку з іншими новими при лактації продуктами, щоб краще зрозуміти реакцію малюка. Спочатку треба вживати мед тільки по кілька крапель, потім при відсутності негативної реакції можна поступово довести добова кількість продукту до 2-3 чайних ложок.

Під час грудного вигодовування до вибору продуктів треба ставитися з особливою увагою. У магазині часто продається не натуральний мед, а підробка, причому такі фальсифікати можуть викликати алергію в гіршому прояві, ніж при вживанні натурального продукту. Краще купувати його у знайомих або за рекомендаціями у бджолярів. Існує багато способів перевірити те, чи справжній мед.

Годуючим мамам не рекомендується додавати в свій раціон мед до досягнення дитиною 3 місяців. При появі негативної реакції можна спробувати вводити продукт повторно мінімум через 2 місяці. Якщо малюк дуже аллергічен, то краще утриматися від вживання таких продуктів до року.


Чи можна давати воду новонародженим?
Помело при грудному вигодовуванні
Курага при грудному вигодовуванні
Чи можна пити молоко мамі, що годує?
Імбир при грудному вигодовуванні
Як розморозити грудне молоко?
Чи можна гірчицю при грудному вигодовуванні ...
Домашній сир для дитячого харчування
Омлет для однорічної дитини
Коли можна давати дитині чай?
Чи можна їсти яйця при грудному вигодовувати ...
Чи можна полуницю годує мамі?
Гречка при грудному вигодовуванні
Груші при грудному вигодовуванні
Перловка при грудному вигодовуванні
Сир при грудному вигодовуванні
Меню сайту