Шкода куріння для вагітних

Реклама
» Вагітність і пологи

Шкода куріння для вагітних

Як відомо, розвиток плода безпосередньо залежить від способу життя і раціону харчування мами, саме тому вагітні знаходяться під постійним наглядом лікарів, так як будь-яке відхилення здатне призвести до незворотних наслідків від розвитку невиліковних хвороб до загибелі малюка ще в утробі матері.

Якої шкоди наноситься організму мами і малюкові?

А чи знаєте ви, що в одній сигареті міститься більше 40 видів отрути, а також ряд хімічних речовин, які корисними навряд чи хто назве. Наприклад, в сигареті є ракетне паливо, миючий для посуду, а також отрута сильніша ціаністого калію і ось цей букет потрапляє в організм малятка, який тільки розвивається під серцем у мами. Ви готові до наслідків?

Нікотин, який надходить в організм матері і дитини руйнує вітамін С, який так необхідний мамі для зміцнення стінок кровоносних судин, які в собі вміщають удвічі більше крові, а також для зміцнення плаценти.

Для дитини відсутність вітаміну С загрожує зниженням імунітету, виникненням анемії, а це недостатня кількість кисню, який потрібний при розвитку кожної клітинки в маленькому організмі, а також проблемами з дихальними шляхами і серцево-судинною системою.

Крім цього нікотин впливає на кровотворення і провокує розвиток психічних захворювань, зокрема виникає небезпека розвитку синдрому Дауна або аутизму, а також нікотин може призвести до будь аномалії від так званої «заячої губи» до вродженої вади серця.

Що відбувається в організмі майбутньої мами при палінні?

А тепер уявіть, що відбувається в організмі мами? Збільшується навантаження на печінку і нирки, які на добу повинні вивести вдвічі більше продуктів розпаду і токсинів, які є, в тому числі і в сигаретах. Якщо токсини не виводяться, вони потрапляють в кров, розносяться по всьому організму і потрапляють до малятку, який боротися з ними ще не може.

Імунітет кращий жінки знижений ще до вагітності, а через що збільшилася навантаження під час виношування плоду всі поживні речовини йдуть, насамперед, малюкові, а не мамі, як наслідок, велика ймовірність захворювань - таких, як грип і ГРВІ, що може призвести до розвитку вад у дитини або до викидня.

Легкі мами забиті кіптявою і не можуть вдихати достатню кількість кисню, який тепер змішаний з сигаретним димом, а кисень є основою для всіх органів і систем, як мами, так і малюка. У підсумку мама не тільки змушує свій організм працювати на межі, але і не дає можливості дитині розвиватися на належному рівні.

Що відбувається з малюком?

Наслідки шкоди, яка завдається організму дитини курінням, видно відразу ж після його народження. У дитини в утробі матері розвивається нікотинова залежність і після народження він відчуває сильний стрес, не отримуючи того складу, до якого звик. У підсумку малюк протестує, так як може, він плаче, погано спить і їсть.

Найчастіше у малюків в ранньому віці спостерігається уповільнений розвиток як психологічний, так і фізичний. Малюк народжується з маленькою вагою і з анемією і у нього просто немає сил на розвиток. Надалі це виливається в постійні хвороби, які з плином часу переростають у хронічні захворювання, що доставляють занепокоєння протягом усього життя.

Велика ймовірність розвитку гіперактивності або гіперпассівності, що надалі позначається і на адаптації в соціумі, зокрема на погану успішність, конфліктності та схильності до психічних розладів. Також доведено, що 90% дітей, які отримували нікотин в період розвитку, будуть курити самі, і є ймовірність, що вони будуть страждати наркозалежністю або алкоголізмом.

А тепер майбутні мами подумайте, чи варто пачка сигарет тих необоротних наслідків для організму малюка, які можуть привести його або до інвалідності, або до антисоціальної поведінки?


Щавель при вагітності
Петрушка при вагітності
Яловича печінка при вагітності
Борна кислота при вагітності
Підвищено нейтрофіли при вагітності
Журавлинний морс при вагітності
Чи можна окрошку при вагітності?
Білок в сечі при вагітності
Кропива при вагітності
Корінь солодки при вагітності
Кумкват при вагітності
Червона смородина при вагітності
Аритмія при вагітності
Коли йти до лікаря при вагітності?
Імбир при вагітності
На якому терміні ворушиться дитина?
Меню сайту