Біль у пупку при вагітності

Реклама
» Вагітність і пологи

Біль у пупку при вагітності
Вагітність - Непередбачуваний фізіологічний процес. Тому, щоб виносити здоровенького карапуза, необхідно звертати увагу на найдрібніші неприємні відчуття організму. Одними з таких є болі в пупку.
 
Біль у пупку при вагітності може здатися в першу чергу нормальною, тому що з кожним днем ??животик стає все більш округлої форми, натягується шкіра, що і призводить до виникнення больових відчуттів. Також в організмі жінки іноді дають збій гормони, за рахунок чого відбувається розтягування і зсув тканин, розм'якшення шкіри в період, коли відбувається зростання матки. У таких випадках, потрібно звертати увагу на характер і інтенсивність болю, але ні в якому разі не проявляти легковажність і спокій. Адже можуть виникнути і небезпечні ситуації.
 
 
Розглянемо варіанти болів в пупку при вагітності, які є сигналами небезпеки.
 
1. Отруєння і кишкова інфекція.
 
Болі в області пупка, що супроводжуються бурчанням в животі і здуттям, характерні при запаленні кишечника та шлунка в результаті харчового отруєння або кишкової інфекції. Симптомами подібних хвороб є також блювота, діарея, нудота, озноб, іноді навіть підвищена температура. Наявність токсинів хвороботворних бактерій дуже несприятливо впливає на плід; блювота і пронос провокують підвищення тонусу кишечника, що у свою чергу призводить до підвищення тонусу матки. Такі процеси можуть спровокувати загрозу переривання вагітності. Крім термінове лікування інфекції, слід також вжити необхідних заходів з профілактики передчасних пологів, діагностичними методами оцінити стан плода.
 
2. Гострий апендицит.
 
Незважаючи на те, що запалення червоподібного відростка у вагітних відбувається вкрай рідко, але все ж про нього необхідно знати. Крім сильного болю в районі пупка, яка носить постійний характер, посилюється при трясці, ходьбі і заважає спати, спостерігається нудота, підвищення температури, блювота. Жінка при гострому апендициті може відчувати біль у правій половині живота або правому підребер'ї. Нетипова картина апендициту у вагітних полягає в тому, що його зміщує збільшена матка із звичайного положення вгору, тому й болить саме біля пупка у майбутніх мам. Такий нюанс вимагає негайної консультації з лікарем при виникненні будь-якого з перерахованих вище симптомів.
 
3. Защемлена пупкова грижа.
 
Іноді в районі пупка зустрічаються грижі. Вони не турбують тоді, коли бувають маленьких розмірів. Якщо ж грижа досить велика, то вона може ущемити на будь-якому терміні вагітності. У такій ситуації болі в пупку сильні, виникають раптово. Можлива блювота, затримка стільця, здуття живота. Вражена грижа є небезпечною і вимагає госпіталізації.
 
 
Під час вагітності, так само, як і в звичайному стані, може з'явитися або загостритися якась хвороба. Жінка повинна розуміти, що вона у відповіді не тільки за себе, але і за майбутнього малюка. Тому, якщо відчуваєте біль у пупку, що не списуйте це на цікаве положення, а негайно звертайтеся за консультацією до лікаря!

Меню сайту