Прикмета "птах стукає у вікно"

Реклама спонсора
» Прикмети

Прикмета "птах стукає у вікно"

Відомо, що така прикмета, як «птах стукає у вікно» має кілька значень. Значення, як правило, залежить від того, про яку птаху йде мова. Наприклад, якщо ластівка постукала у вікно, то це неодмінно до добра, оскільки ластівка вважається не тільки покровителькою домашнього вогнища, а й сім'ї в цілому. Також ластівка є символом процвітання, удачі і благополуччя. Хорошим знаком вважається, якщо ластівка постукала у вікно будинку, в якому проживає важко хвора людина або у вікно будинку, в якому є великі борги. У таких випадках вважається, що ластівка сповіщає про найближче одужанні або вирішенні фінансових проблем.

Також світлою і доброю прикметою вважається, якщо у вікно постукала синиця. Не дарма цю птицю в казках прозвали Синьою Птахом, яка приносила щастя. Саме з цієї причини синиця є символом сімейного щастя, благополуччя, народження дітей і здійснення бажань.

На Русі вважалося, що птах стукає у вікно тільки для того, щоб попередити про прийдешню біді і втратах. Вважалося, що птах - це душа померлого родича, яка прийшла за душею живої людини. Не дарма на Русі вікно вважалося входом в інший світ, саме з цієї причини труну з покійником виносили через вікно будинку перш, ніж проводити в останню путь.

У стародавні час поганою прикметою вважалося, якщо у вікно постукає ворона або зозуля, оскільки ці птахи вважалися вісниками біди, злиднів і смерті.

Для того, щоб відвести біду від будинку, у вікно якого постукала зозуля або ворона, на Русі було прийнято проводити наступні обряди:

  • зібрати наявний хліб в будинку і погодувати на вулиці птахів;
  • зібрати хліб в будинку і роздати біднякам;
  • пов'язати червону стрічку на ручку вікна, в яке постукала птах;
  • зібрати грона горобини і повісити в якості оберега по одній грона на кожне вікно;
  • покласти зовні вікна дошку, тим самим символічно «забити» вікно від біди;
  • промити вікна свяченою водою й прочитати молитву;
  • пройтися навколо будинку з церковною свічкою, читаючи при цьому молитву;
  • зібрати в будинку дріб'язок і віднести на перехрестя примовляючи «монетки візьми від біди вбережи». Цей обряд повинен провести наймолодший член сім'ї;
  • звернутися з проханням до домовому допомогти відвести біду. Покласти в блюдце ложку меду або налити молоко. Обряд проводиться три дні поспіль.

Варто нагадати, що прикмети - це найчастіше помилкове марновірство. Знайдеться жоден десяток випадків, коли та чи інша прикмета «не спрацювала». Треба розуміти, що птахи іноді стукають у вікно, просто щоб отримати чергову порцію їжі у вигляді крихт.


Прикмети про божу корівку
Прикмети про дзеркала
До чого дзвенить у лівому і в правому вусі?
Що означає родимка на лопатці?
Прикмети про ворон
Прикмета "пролити молоко"
До чого свербить безіменний палець?
Що означають родимки на пальцях рук?
До чого горить обличчя?
Прикмета "черепаха в домі"
Прикмети про снігурів
Прикмета "голуб сів на голову"
Що означає родимка над губою?
Чи можна дарувати ложки та виделки?
До чого свербить ліва і права щока?
Прикмета "втратити браслет"
Меню сайту