Як доглядати за зубними протезами в домашніх умовах?

Реклама спонсора
» Домашні хитрощі

Як доглядати за зубними протезами в домашніх умовах?

Зубні протези - конструкції, що виготовляються для установки в ротовій порожнині натомість відсутніх або пошкоджених зубів. Термін їх служби залежить від того, наскільки добре і правильно за ними доглядати.

Загальні правила догляду за зубними протезами

За зубними протезами, встановленими у роті, потрібно щоденний догляд, тобто так само, як за природними зубами. У правилах догляду істотної різниці немає, проте є деякі відмінності, що залежать, насамперед, від конструкції протеза.

Основні правила догляду

Перш за все, з протезами потрібно звертатися дбайливо. Намагатися спочатку їсти м'яку їжу, уникати в'язкої їжі, не гризти сухарі і горіхи. У міру звикання можна поступово переходити до більш жорсткої їжі. Чистити протезні зубні вироби потрібно щодня за допомогою звичайної зубної щітки з м'якою щетиною. Окрім чищення після кожного прийому їжі протез слід обполіскувати водою. Матеріал, з якого виготовлені дані конструкції, може вбирати в себе запахи від споживаної їжі та інше. Тому необхідна періодична чистка протезів спеціальним розчином, який очищає від нальоту, дезінфікує і видаляє сторонні запахи. Якщо знімні зуби тимчасово не використовуються, їх зберігають або в рідині для очищення зубних протезних виробів, або в простій воді.

Протези бувають знімною конструкції і незнімної. Догляд за ними різний.

Догляд за зубними протезами знімною конструкції

Частка таких конструкцій проводиться 2 рази на день за допомогою звичайної зубної щітки, наданою спеціально для цих виробів. Для чищення використовують спеціальну піну. Особливий догляд необхідний внутрішній частині протеза. Після закінчення процедури протезне виріб занурити в кип'ячену воду на всю ніч, що не дозволить розсихатися конструкції і запобіжить від освіти мікроорганізмів.

Щоб очистити протези більш ретельно, особливо від нальоту, застосовують розчин таблеток з біоформулой і витримують у ньому конструкцію чверть години. Після того, як протез придбав колишній колір, не має слідів фарбування, його можна витягнути з розчину і прополоскати під проточною водою. Не слід забувати про очищення різного роду клеїв для фіксації протезів, які залишають сліди на виробі.

Догляд за протезами незнімної конструкції

До цієї групи відносяться коронки, мости і мікропротези. За ними доглядати складніше в силу того, що вони постійно перебувають у ротовій порожнині і можуть бути розташовані у важкодоступному місці зубного ряду.

Основний догляд за такими протезами - щоденне очищення не менше 2 разів на день. Процедури проводять з одночасною чищенням всіх зубів. Особливу увагу слід приділяти внутрішній стінці. У мостах потрібно очищати проміжки між зубами. З цією метою можна застосувати зубну нитку. Для більш ретельного очищення використовують дзеркало. Засіб для очищення незнімних протезів - звичайна зубна паста без абразивних включень. Щітку краще використовувати з рідкісною щетиною, увігнутою поверхнею і має середню жорсткість.


Як зберігати хрін?
Чи можна дарувати годинник на день народження?
Змія з солоного тіста
Як прикрасити стіну в кімнаті?
Красиві новорічні вироби своїми руками
Як почистити білу шкіру?
Як пофарбувати тканину в домашніх умовах?
Чим протерти жк монітор?
Як зшити римську штору?
Як почистити клавіатуру на ноутбуці?
Як відрізнити помилковий гриб?
Квіти з паперу своїми руками
Як почистити шкіряну куртку?
Як зшити пишний під'юбник?
Як розставити меблі в маленькій кімнаті?
Чому не можна вбивати павуків?
Меню сайту