Чи можна тримати вдома кактуси?

Реклама
» Домашні хитрощі

Чи можна тримати вдома кактуси?

Кактуси оселилися на наших підвіконнях вже давно, але все ще навколо них ведуться суперечки про те, чи можна чи ні тримати їх у своєму домі. Противники цих рослин приписують їм якусь силу, через яку мешканці будинку можуть відчувати напругу у відносинах, але чи так це? Невже там, де немає кактусів, завжди панують мир і спокій? Непорозуміння бувають всюди, незалежно від того, ростуть в будинку колючі вихованці чи ні.

Насправді ці рослини зовсім нешкідливі для життя людини, якщо тільки звертатися з їх колючками з обережністю. Вони невибагливі, легко переносять сухість грунту, якщо ви їх забули полити, а на правильний догляд відгукуються швидким ростом. Цвітіння кактусів - рідкісне явище, яке можна вважати вдячністю рослини за турботу і увагу господарів будинку.

З появою комп'ютерів була поширена думка, що кактусам притаманна здатність поглинати шкідливе випромінювання, що виходить від екрану монітора. Через такого загального судження кактуси з'являлися скрізь, де є комп'ютери - вдома, в офісах і клубах. Хоча наукового доказу цього твердження не було отримано, мода торкнулася навіть тих, у кого не було комп'ютерів - вони встановлювали невеликий горщик із колючим рослиною біля екранів телевізорів. З часом з'явилися монітори з захистом від випромінювання, і мода поступово пройшла.

Користь від кактусів все-таки є. Як і всі зелені рослини, кактуси очищають повітря від токсичних елементів, що виходять від сучасних оздоблювальних матеріалів з синтетичними і хімічними добавками (це шпалери, ламінат, лаки, фарби) і від пластикових поверхонь. Також в опалювальний сезон вони знижують сухість повітря, яка виникає через використання обігрівальних систем.

Розведення кактусів може перетворитися на захоплююче хобі, яке відволікає від неприємних думок, заспокоює і піднімає настрій, і тоді вони грають роль природного депресанти. Особливо це актуально в багатоповерхових будинках, де людині не вистачає спілкування з природою. Деякі мають у своїх колекціях по кілька десятків різновидів кактусів, і впевнені, що вони не роблять на мешканців квартири ніякого негативного впливу.

Якщо вам подобаються кактуси, заводите їх у себе вдома без остраху. Обережність потрібно проявляти тільки в тому випадку, коли в сім'ї є маленькі діти. Доводиться уважно стежити, щоб вони не дісталися до цікавого рослини і не покололи руки про його колючки, але навіть у цьому випадку кактус не винен.


Як пофарбувати тюль?
Квіти з паперу своїми руками
Як зшити пишний під'юбник?
Квіти з серветок своїми руками
Моль. Позбавляємося від непроханих гостей
Як зробити сніжинку з паперу?
Як зберігати сушені гриби?
Чи шкідливі пластикові вікна для здоров'я?
Як зав'язати шарф на куртку?
Як зробити бантик з стрічки?
Як зробити пальму з пластикових пляшок?
Як прибрати жуйку з штанів?
Як почистити шубу з каракулю?
Жалюзі з газетних трубочок
Чим відмити монтажну піну?
Як зберегти березовий сік?
Меню сайту