Що буде, якщо здерти родимку?

Реклама
» Рецепти здоров'я

Що буде, якщо здерти родимку?

Родимки є на тілі у кожної людини незалежно від кольору шкіри і спадковості, і багато людей вважають ці милі освіти навіть прикрасою свого тіла, такою собі пікантною родзинкою. Тільки от офіційна медицина з цим не згодна. Ця особливість може виявитися абсолютно безпечною в більшості випадків, але, все ж, ризик присутній.

Що таке родимка?

По суті, родимка - це скупчення шкірних клітинок, меланіну і з точки зору медицини це пухлина, яка може виявитися як доброякісної, так і злоякісної. Поки родимка не змінює свого кольору і форми, а також не викликає свербіж та почервоніння шкіри хвилюватися не варто, але при перших же ознаках варто насторожитися і звернутися до лікаря, особливо якщо родимка була пошкоджена.

Що може бути, якщо родимку здерти?

У більшості випадків родимка є доброякісним утворенням і при її пошкодженні досить запобігти потраплянню інфекції в ранку до повного її загоєння. Однак якщо рана не загоюється, шкіра навколо здертої родимки запалилася або з'явилося нагноєння, медичне втручання необхідне.

Лікар-дерматолог проведе ряд досліджень, встановить причину новоутворення, а також ухвалить рішення з приводу подальшого лікування. Якщо родимка була доброякісною, то зняття запального процесу буде цілком достатньо, якщо ж родимка була злоякісною пухлиною, то це загрожує раковим захворюванням - меланому.

Цей вид раку досить небезпечний через те, що меланома швидко прогресує, але при виявленні ракових клітин в родимках можна добитися повного лікування на ранній стадії. Не варто думати, що всі родимки здатні перетворитися в рак, цього схильні тільки 0,2% людей у ??світі, але, все ж, про ризик забувати не варто.

Що робити, якщо родимка здерта?

Перше, що потрібно зробити, якщо родимка, все ж, була пошкоджена - це не забувати про ймовірність попадання інфекції в рану, яка може завдати не меншої шкоди, ніж рак. Для початку ранку потрібно промокнути стерильним бинтом, потім обробити перекисом і заклеїти пластиром, щоб запобігти забрудненню.

Саму родимку бажано не викидати, а віднести в лікарню і провести аналізи, виявивши, чи є вона доброякісної чи ні, адже зрозуміло, що краще за все захворювання попередити і не доводити до ускладнень, які можуть виявитися фатальними.

Також варто звернути увагу на характер пошкодження родимки, здерта вона повністю або її частина, все ж, залишилася і стикається з відкритою раною. У цьому випадку теж існує ризик розвитку меланоми, так як клітини навіть доброякісної пухлини можуть потрапити через ранку в кров і поширитися по всьому організму.

Ні в якому разі родимку видаляти не можна самостійно, навіть якщо вона розташована в незручному місці, припустимо, на шиї або в пахвовій западині. Видалити родимку можна тільки за рекомендацією лікаря і під ретельним наглядом за допомогою скальпеля або лазера.

Пам'ятайте, родимка може бути абсолютно нешкідливою і не доставляти ніяких незручностей протягом усього життя, але про те, що існує ризик забувати не варто.


Німіє кінчик язика
Як лікувати шишки на лобі?
Густа кров: причини і лікування
Як вилікувати нежить за один день?
Як вилікувати флюс в домашніх умовах?
Відходить ясна від зуба
Симптоми і лікування кропив'янки
Пульсуючий біль в голові
Чи можна робити інгаляцію при температурі?
Як збити температуру, без використання т ...
Червоні родимки на тілі
Горіхи і їх користь для організму
Ущільнення під шкірою
Бульбашки на повіках
Як вилікувати горло за 1 день?
Профілактика варикозу
Меню сайту