Набряк стопи: причини

Реклама спонсора
» Рецепти здоров'я

Набряк стопи: причини

Набряк стопи являє собою припухлість, утворену внаслідок скупчення рідини в м'яких тканинах. Набряклість стоп, залежно від причин виникнення, може носити як епізодичний, так і хронічний характер. Давайте розглянемо, чим може бути викликаний набряк стоп, про які патологіях організму може свідчити даний стан.

Основні причини

Дуже часто стопи набрякають зважаючи надмірного навантаження на ноги. У більшості випадків такий стан спостерігається у тих людей, які в силу специфіки своєї діяльності проводять багато часу у вертикальному положенні. Однак набряклість стоп може бути добре знайома і тим людям, які ведуть малорухливий спосіб життя.

Поява набряку стопи може бути пов'язано з отриманням травми. Так, наприклад, не уникнути припухлості при вивиху або переломі кісток стопи. Часто сильний набряк може бути отриманий і при забитті.

Стопи можуть набрякати через недотримання оптимального водного балансу в організмі. Найчастіше, від цієї недуги страждають любителі солоної їжі, що випивають для втамування спраги велику кількість рідини. А ось в спекотну літню пору набряк стопи може трапитися у кожної людини. Справа в тому, що рідина, не встигаючи залишати організм з сечею і потім, опускається в нижні кінцівки.

З набряком стоп стикалися практично всі вагітні жінки, коли збільшена матка порушує кровотік, а любов до солоної їжі зростає в рази. В останній триместр виношування немовляти набряки стоп можуть супроводжуватися підвищенням показників артеріального тиску, судомами і запамороченням. У такому випадку рекомендується звернутися до лікаря.

Набряк стоп може виникнути і в результаті прийому лікарських засобів (наприклад, протизаплідні засоби, стероїдні препарати), особливо за наявності індивідуальної непереносимості до входять до їх складу компонентів. Набряклість стоп може бути пов'язана і з носінням тісного і вузького взуття, взуття на плоскій підошві або високих підборах.

Захворювання, що викликають набряк стоп

Набряклість стоп може говорити про наявність серцевої недостатності. Набряки, спровоковані даними недугою, зазвичай не доставляють больових відчуттів і діагностуються на двох ногах. З'являються вони, як правило, у вечірній час. При цьому шкірний покрив ніг стає синюватим, а припухлість може охоплювати не тільки стопу і пальці, але й піднятися вище. Пояснюється поява набряків дуже просто: м'язи серця стають слабкими і їм не під силу прокачувати весь потік крові, в результаті чого кров накопичується у венах і відбувається розширення останніх. Потрапляючи в м'які тканини, рідкий кров'яної компонент і провокує набряклість. Супутніми ознаками при наявності захворювань серця будуть больові відчуття в грудях і високий тиск.

Другим захворюванням, що є причиною набряків стоп хронічного характеру, називають флебіт. Характерними особливостями цієї недуги є поява кров'яного згустку - тромбу, який закупорює вени стоп. Така набряклість супроводжується сильними больовими відчуттями в ногах.

Набряк стоп є симптомом і такої хвороби, як варикозне розширення вен, характерними ознаками якого є підвищення тиску в дрібних судинах і великих венах. Високий тиск в капілярах призводить до виділення рідини з тканин і як наслідок до виникнення набряків.

Викликати набряклість стоп можуть і важкі патології печінки (цироз, наприклад) або щитовидної залози. Супутніми симптомами в першому випадку є стрімке схуднення, свербіж шкірних покривів і жовтяниця, а в другому - збільшення маси тіла, млявість, запори, розпухлий язик.


Вправи при варикозному розширенні вен
Як вилікувати нежить за один день?
Що робити при підвищеному тиску?
Коричневий наліт на язиці
Чому течуть слюні уві сні?
Гіркота в роті вранці
Як дізнатися чи є глисти?
Собачий жир при туберкульозі і бронхіті
Що не можна їсти при годуванні груддю?
Симптоми і лікування гострого езофагіту
Відходить ніготь на нозі
Як розводити фурацилін в таблетках?
Розчини при нежиті для небулайзера
Жовтий наліт на зубах
Як зняти набряк обличчя?
Лікування п'явками
Меню сайту