Чи можна засмагнути через скло?

Реклама спонсора
» Рецепти здоров'я

Чи можна засмагнути через скло?

Напевно, кожна людина, яка водить машину, помічав, що рука, що знаходиться ближче до скла, загоряє набагато швидше. Невже засмагнути можна і через скло? І якщо так, то чому багато людей відвідують солярій замість того, щоб зіграти на балконі? Давайте ж розберемося в цьому питанні більш детально.

Трохи про анатомію та фізики

Сонячні промені включають в себе безліч найрізноманітніших видів електромагнітного випромінювання. При цьому одні види людське тіло сприймає як тепло, а інші - в якості світла. Однак сам ультрафіолет, який і дарує нам бронзовий загар, ми не відчуваємо і не бачимо. Всі ультрафіолетові промені умовно можна розділити на три типи:

  1. Довгохвильовий. Впливає на людське тіло непомітно, проникає глибоко в епідерміс, в результаті чого утворюється легке почервоніння (воно може пройти через кілька секунд), скорочення колагену, з'являються попередники колагену, можлива поява алергічних реакцій. Таке випромінювання безпечне, але, отримуючи його у великій кількості, процес старіння шкіри істотно прискорюється.
  2. Короткохвильові. Дане випромінювання добре розсіюється. У великій кількості може викликати рак шкіри, опік, дає швидкий загар.
  3. Гамма-промені. Не роблять на організм практично ніякого впливу.

Чи можна засмагати через скло?

Вікно - прозорий матеріал, який пропускає лише довгохвильовий ультрафіолет. Таким чином, ви можете отримати почервоніння шкіри і легкий загар. Однак стійким він не буде, так як інтенсивність променів незначна. Що ж стосується гамма-променів і короткохвильового ультрафіолету, пройти через такий виріб вони не можуть.

Віконний загар може дати результат лише в тому випадку, якщо в нашій шкірі залишився меланін. Таким чином, довгохвильове ультрафіолетове випромінювання проникає в епідерміс і робить на нього свій вплив, в результаті чого шкіра може потемніти і через чотири місяці після відпустки, коли людина засмагав або ж тривалий час знаходився на вулиці.

Як бачите, отримати гарну засмагу не так просто, як здається на перший погляд. Тому не варто вдаватися в крайнощі, загоряючи через балкон, використовуючи засоби для автозасмаги або ж, відвідуючи шкідливий для організму солярій. Найкраще поїхати на море, відпочити душею і тілом і, звичайно ж, придбати бронзовий відтінок.

Приємного вам літа!


Меню сайту