Здоров'я вен і легкість ніг

Реклама спонсора
» Рецепти здоров'я

Здоров'я вен і легкість ніг

Тяжкість, напругу та біль у нижніх кінцівках, свербіж і набряки - все це ми мужньо терпимо, умовляючи себе, що подібні симптоми не є приводом для візиту до лікаря. Тривогу починаємо бити, лише коли виникає зовнішні прояви венозної недостатності - варикозна трансформація підшкірних вен. Тим часом, ангіології стверджують: чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів зупинити або сповільнити прогресування хвороби.
 
Термін «хронічна венозна недостатність» (ХВН) об'єднує ряд захворювань, що призводять до тривалого, іноді до довічного порушення венозного відтоку з нижніх кінцівок. Ті чи інші прояви ХВН спостерігається у половини працездатного населення. Висока поширеність порушень венозного кровообігу, на думку фахівців, є платою людини за прямоходіння. Справа в тому, що коли людина перебуває у вертикальному положенні, відтік крові від нижніх кінцівок до серця здійснюється всупереч земному тяжінню. Основними механізмами, що забезпечують рівномірний односпрямований потік крові, є стабільний тонус венозної стінки і нормальна функція клапанного апарату. При їх порушенні рух крові стає хаотичним, вона застоюється у венах нижніх кінцівок, що і веде до розвитку венозної гіпертензії. На наступних стадіях захворювання проникність венозної стінки підвищується, з'являються набряки і запалення. Порушення трофіки тканин при ХВН часто супроводжується ураженням шкіри та підшкірних тканин аж до утворення венозної трофічної виразки. У хворих значно підвищується ризик розвитку тромбозу глибоких вен нижніх кінцівок і тромбофлебіту.

У зв'язку з хронічним перебігом захворювання і схильністю до прогресування в схеми лікування ХВН необхідно включати системні препарати, що підвищують тонус м'язових елементів венозних судин, а також засоби, що володіють протинабрякову і протизапальну властивості. При виборі флеботропних кошти слід грунтуватися на принципах доказової медицини. Крім того, у зв'язку з тривалістю курсів лікування при ХВН великого значення набуває фармакоекономіческій аспект.

Високоефективними, безпечними та доступними засобами для лікування ХВН є препарати, що містять сухий екстракт насіння кінського каштана - рослини, яка століттями використовується в лікуванні порушень венозного кровообігу. Венотонізуюча, протівотечное та протизапальну дію екстракту каштана реалізується завдяки есцину, що представляє собою суміш тритерпенових глікозидів.

Такі препарати використовуються для лікування ХВН, зокрема, до складу комплексної терапії при варикозному розширенні вен посттромбофлебитическом синдромі. Такі препарати покращують венозний кровообіг і усувають симптоми ХВН - біль, важкість у ногах, відчуття напруженості, свербіж і набряки, викликані застоєм венозної крові. Вони прекрасно переносяться і не мають протипоказань. Висока безпека дозволяє застосовувати їх тривалими курсами.

Меню сайту