Артеріальна гіпертензія. Як нормалізувати тиск

Реклама
» Рецепти здоров'я

Артеріальна гіпертензія. Як нормалізувати тиск

Серце, нагнітаючи при кожному своєму скороченні кров в артерії, створює в них певний тиск, який неодноразово підвищується у нас протягом доби. Це цілком нормально, тому є відповідною реакцією організму на подолання будь-якої напруги, як фізичного, так і емоційного. Напруга проходить - і артеріальний тиск приходить в норму. Тривале, стійке підвищення тиску понад 140/90 мм рт. ст. призводить до збільшення розмірів серця і зменшення просвіту артеріол, що ускладнює кровотік і ще більше підвищує артеріальний тиск.
 

 
Ознаками артеріальної гіпертензії є головні болі (Частіше в потиличній області), миготіння «мушок» перед очима, серцебиття, стомлюваність, поганий сон. При тиску від 140/90 до 160/100 мм рт. ст. ще можна обмежитися дієтою та траволікуванням. Слід менше вживати гострих приправ, страв, насичених жирами, борошняних та кондитерських виробів, алкоголю, кави. Одне лише зменшення споживання кухонної солі рівнозначно по своїм лікувальним ефектом деяких лікарських препаратів, що знижують тиск. Денна норма її не повинна перевищувати 3-5 г (1 ч.л.). Хочу звернути увагу на ряд неочевидних на перший погляд фактів. У сирі, залежно від сорту, солі в 20 разів більше, ніж у сирі; в ковбасах - в 20-25 разів більше, ніж у м'ясі; в овочевих консервах - в 7-30 разів більше, ніж у свіжих овочах. Кухонна сіль приводить в дію механізми, що обумовлюють спазм судин. До того ж солона їжа викликає спрагу, людина багато п'є, при цьому збільшується об'єм крові, що також сприяє підвищенню артеріального тиску. У той же час, слід збільшити споживання продуктів, багатих солями калію: кураги, родзинок, чорносливу, гороху, морської капусти, картоплі. В організмі солі калію є антагоністами солей натрію, а тому вони так необхідні при різних захворюваннях серця.
 

 
Лікарські рослини допоможуть нормалізувати тиск в початковій фазі хвороби. Це - глід, калина, буряк, сухоцвіт болотна, валеріана, омела. Відвари і настої з зазначених рослин п'ють, чергуючи, курсами по 1 місяцю.
 

 
При 3-4-й стадіях артеріальної гіпертензії поряд з дієтою хворі потребують щоденного довічному прийомі лікарських препаратів, що знижують тиск.
 


 
Хочеш жити - кидай курити

 
Що міститься в сигаретах нікотин - найперший ворог судин. Вже через півгодини викурена сигарета викликає спазм судин і підвищення артеріального тиску. Тривале ж куріння не тільки викликає звуження судин, а й підвищує згортання крові, що сприяє виділенню в кров адреналіну, супутнього стресам і фізичних навантажень, а це посилює роботу серця, споживання кисню, приплив якого в процесі куріння обмежений. Нікотин чинить на серцево-судинну систему двояке дію. З одного боку, він звужує кровоносні судини, погіршуючи кровообіг, в першу чергу, - в самій серцевому м'язі. З іншого - підхльостує серце, змушуючи його працювати з подвоєною силою. При цьому серце працює вхолосту, тому за цим не стоїть реальна фізичне навантаження. До того ж робота ця відбувається в умовах недостатнього харчування самої серцевого м'яза через спазм судин і кисневої недостатності. З часом все це призводить до виснаження резервів серцевого м'яза і розвитку серцево-судинної недостатності, що скорочує тривалість життя. Так що гасло «Хочеш жити - кидай курити» - вельми актуальне.
 

 
Малорухливий спосіб життя рано чи пізно призводить до розвитку серцево-судинної недостатності, одним з перших ознак якої є задишка. Звідси зрозуміло, чому при однаковій фізичному навантаженні задишка у фізично тренованих людей виражена менше, ніж у тих, хто веде малорухливий спосіб життя. Особливо важлива рухова активність в літньому віці.

Меню сайту