Скільки годин має бути здоровий сон?

Реклама
» Рецепти здоров'я

Скільки годин має бути здоровий сон?

Хороший сон є дуже важливим компонентом здорового способу життя і однією з головних чинників гарного самопочуття. Перевантажений розумовою і фізичною працею за цілий день, вночі наш організм потребує відпочинку, інакше домогтися якихось позитивних результатів не вдасться. Не намагайтеся обдурити природу. Не женіться за успіхом на шкоду власному здоров'ю, так як усім відомо, здоров'я - найдорожче. Отже, як довго потрібно спати?
 
Більшість експертів в галузі сну сходяться на думці, що для повного відновлення сил організму достатньо відпочивати кожну добу близько 8 годин. Такий сон є повноцінним, дозволяє весь день відчувати себе бадьорим і не відчувати втоми. Але далеко не всі в наш час це розуміють і часто недооцінюють значення сну.

Коли ми спимо, наш організм відновлюється. Зокрема, активно виділяється надзвичайно важливий елемент, необхідний для енергетичного обміну - аденозинтрифосфорная (АТФ) кислота. Під час активності людини ця кислота постійно розчіплюється на клітинному рівні, тим самим вивільняючи неймовірну кількість енергії, з яким ніколи не зрівнятися вивільнення при будь біохімічної реакції. Отже, чим більше ми спимо - тим більше аденозинтрифосфорної кислоти синтезується. Звичайно, сон корисний не тільки синтезом АТФ, але вже тільки на одному цьому яскравому прикладі видно, чому ми так стрімко втомлюємося і деколи в результаті недостатнього сну не можемо продуктивно, енергійно працювати. Тепер ми розуміємо, що це неможливо в просту причину відсутності основних джерел енергії.

Якщо ви любите свій організм і не хочете втратити здоров'я, відповідально поставтеся до тривалості власного сну. І незабаром ви побачите, що ваші справи йдуть краще, тільки тому, що досить добре висипаєтеся, звідси і добре самопочуття, радісний настрій. Щоб домогтися максимально можливого ефекту від сну, необхідно також створити сприятливі для нього умови. Однією з таких умов є температура повітря в спальній кімнаті: найкраще, коли вона середня - не дуже низька, але в той же час не дуже висока. Перед сном завжди перевірте показники термометра. Якщо вони занадто великі - провітріть кімнату. Це також підвищить рівень вмісту кисню в повітрі, що теж сприяє здоровому сну. У літній час, якщо температура дозволяє, можете відкрити кватирку на всю ніч. Це, крім усього іншого, допоможе добре загартувати організм. В принципі, якщо ви не боїтеся застуди, Кватирку можна залишати відкритою на ніч у час року. Але не забудьте, що при цьому завжди є ризик застудитися, так що в цьому плані потрібно діяти на власний розсуд. Також категорично не рекомендується піддавати низьких температур дітей, особливо маленьких - їх організм ще не готовий до такого загартовуванню.

Крім гарного тривалого сну в нічний час, відновним ефектом володіє і денний сон. Навіть за кілька хвилин у перерві між роботою можуть значно підвищити продуктивність вашої діяльності. Відповідальні фірми, які розуміють важливість такого відпочинку, дозволяють своєму персоналу трохи подрімати прямо на роботі. Можливо, саме це є одним із запорук успіху таких компаній. Співробітники, які в них працюють, значно краще справляються з роботою в другій половині дня, а не просто досиджують свою зміну і пасивно чекають кінця робочого дня, як це часто буває.

Отже, щоб підтримувати стрімкий темп сучасного життя і весь час перебуває у високому життєвому тонусі, людині просто необхідний хороший здоровий тривалий сон. Таким чином, ви також уникнете безлічі хвороб і збережіть свій організм в хорошому стані на довгі роки. Сон - одна з основних потреб людини, на ряду з харчуванням і диханням. Ми повинні спати третю частину всього життя. Але не перестарайтеся - занадто довгий сон негативно впливає на здоров'я, як і дуже короткий. Тут потрібна золота середина. І пам'ятайте, що понаднормова робота замість сну - це безглузда економія часу на власному відпочинку, і ні до чого хорошого вона не приведе.

Меню сайту