Проблема храпения і як від неї позбавитися

Реклама
» Рецепти здоров'я

Проблема храпения і як від неї позбавитися

Дуже багато людей страждають від хропіння, причому абсолютно різного віку і статі. Якщо самі ви не хропете, то, швидше за все, змушені слухати, як хропе ваш чоловік. Це не дозволяє нормально висипатися ночами і іноді доводить до сказу. Але з цієї ситуації є вихід, і від хропіння можна позбутися раз і назавжди.

Іноді через хропіння може статися навіть зупинка серця. Це, звичайно, крайній випадок і відбувається він рідко, але, все ж, відбувається.

Хропіння лунає в результаті вібрації органів ротової порожнини під час дихання. В основному, цій проблемі схильні щільні люди. Також за статистикою хропуть більше старші, ніж молоді. Причиною хропіння може послужити викривлення носової перегородки, закладений ніс або зайву вагу.

Взагалі, можливих причин виникнення цього явища досить багато. Тут слід шукати ті, які спостерігаються у вас і усувати їх. Поширені також наступні:

- Коли ми спимо на спині, м'язи глотки розслабляються, і мова може заважати вільному надходженню повітря в легені. У роті відбувається вібрація органів і лунає хропіння.

- Звуження носоглотки. До цього може призвести, в першу чергу, її викривлення або скошене підборіддя. Також поштовхом до цього може бути хронічне запалення і вроджена вузькість носоглотки, збільшення мигдаликів, занадто м'яке піднебіння і т. Д.

- У курців часто спостерігається хронічне запалення трахеї і глотки, низький тонус м'язів носоглотки. В результаті цього відбувається звуження дихальних шляхів і утворюється хропіння.

- Спиртні напої мають властивість розслабляти м'язи носоглотки, що також добре стимулює хропіння.

- Під час менопаузи відбуваються сильні гормональні перепади. Вони значно знижують тонус м'язів носоглотки, сприяють появі зайвої ваги і хропіння.

Хропіння є дуже непростою у вирішенні проблемою, і, щоб його позбутися, винайдено безліч способів. Для початку візьміть собі за правило виконувати наступні прості дії:
1) Перед сном завжди переконайтеся, що носоглотка чиста.
2) Якщо ні, то очистіть її. Для цього використовуйте спеціальні краплі для суживания судин або розчин морської солі. Добре прополощіть горло і лягайте спати
3) Під головою обов'язково повинна бути подушка, Спати краще на боці.
4) Не вживайте алкоголь за 4-6 годин до сну.
5) Також відмовтеся від будь-яких седативних, снодійних і антигістамінних засобів - все це руйнує м'язи носоглотки.
6) Скиньте зайву вагу. Це допоможе позбутися не тільки від хропіння.

Пропонуємо вашій увазі також наступні вправи, спрямовані на зміцнення м'язів носоглотки:

- Вимовляєте звук «і» за допомогою м'язів шиї і носоглотки. Має вийти щось близьке до «и-и-и». Робіть це по два рази по 30 разів кожен день.

- Сильно висуньте мову так, щоб напружилися всі м'язи у його заснування. Проробіть такий рух 30 разів.

- Проводьте плавні рухи нижньою щелепою вперед-назад, Теж 30 разів.

Результат не змусить себе чекати. Вже після десяти днів, ваші м'язи стануть набагато міцнішими. Але, незважаючи на це, не варто відразу ж припиняти виконання вправ - ефект повинен закріпитися.

Крім цього, відомі також медичні методи позбавлення від хропіння. Це ополіскування, інгаляції, аерозолі, носові краплі та інші. Продаються спеціальні хустки, які розширюють крила носа для поліпшення проходження повітря і позбавлення від хропіння. Існують і інші, більш витончені пристосування, які слід надягати на ніс або поміщати в рот на час сну. Перед використанням подібних засобів, проконсультуйтеся у вашого лікаря.

Дізнавшись, як боротися з проблемою хропіння, не відкладайте цю справу. З плином часу все складніше позбутися цієї патології. Якщо ніщо з вищезгаданого не допомагає і ви все так же хропете ночами, зверніться за допомогою в поліклініку до професійних лікарів. У них в арсеналі є велика безліч різних процедур. Не варто займатися самолікуванням. Такі крайні заходи, як хірургічне втручання, можуть прийматися виключно з лікарської ініціативи.

Які горіхи найкорисніші?
Жовтий наліт на зубах
Харчування після отруєння
Чому сльозяться очі?
Защемлення нерва в нозі
Осередкове випадання волосся
Біль у п'яті вранці
Собачий жир при туберкульозі і бронхіті
Розчини при нежиті для небулайзера
Гіркота в роті вранці
Вибираємо правильну подушку
Що робити при підвищеному тиску?
Деревій звичайний від багатьох болез ...
Свищ на яснах: лікування
Як заварювати чагу?
Тяжкість в грудній клітці
Меню сайту