Чи можна робити інгаляцію при температурі?

Реклама спонсора
» Рецепти здоров'я

Чи можна робити інгаляцію при температурі?

Метод лікування простудних захворювань інгаляцією не новий і застосовується з давніх пір. Їм не перше сторіччя з успіхом лікують такі захворювання як пневмонію, бронхіт, нежить, тонзиліт. Інгаляцію використовують у формі пари і аерозолів, речовини які надходять з диханням в організм, всмоктуються в кров і розчиняються у внутрішніх тканинах організму, тим самим насичуючи організм відсутніми і корисними речовинами.

Але у багатьох виникає питання - не протипоказано застосування інгаляції при температурі? Відповідь на це питання така: при температурі понад 38 градусів від використання інгаляції краще утриматися, так як від гарячої пари температура тіла може піднятися ще вище. Допустимо використовувати інгаляцію при температурі не вище 37,5 градусів. Добре якщо у вас є спеціальний інгалітор-прилад, який подає гаряче повітря тільки в ніс і горло, що зменшує ризик підняття температури тіла.

Застосування інгаляції протипоказано і при серцево-судинної або дихальної недостатності, носових кровотечах і в ряді інших випадків. З повною відповідальністю рішення про використання інгаляції може прийняти тільки лікуючий лікар, а не ви самі.

Але мало просто проводити інгаляцію, важливо знати, як правильно це зробити. Необхідно її проводити тільки після двох годин з моменту прийому їжі, при вдиханні можна напружуватися, потрібно постаратися розслабитися і зосередитися на самій процедурі. Після проведення інгаляції забороняється протягом однієї години розмовляти, співати або приймати гарячу їжу.

На думку лікарів, використання небулайзера для проведення інгаляцій можливо і при температурі, чого не можна сказати про традиційні парових інгаляторах. Вся справа в тому, що в небулайзере виробляється не гарячий пар, а подібність аерозольного туману, а значить, його застосування ніяк не може вплинути на температуру тіла.

Але при виборі небулайзера для інгаляції стежте за тим, щоб він не мав функції вбудованого підігріву, інакше разом з ультразвуковим розпиленням в організм буде надходити і пар, а це протипоказано при високій температурі. Щодо складу для інгаляції можна сказати наступне: слід уникати використання ефірних масел, так як вони здатні спровокувати подразнення горла; а ось що рекомендується застосовувати, так це мінеральну воду, фіз. розчин, шавлія, ромашку - всі вони зволожують горло при сухому кашлі. У будь-якому випадку необхідно порадитися з лікарем, адже у кожного хворого є свої протипоказання, які лікар обов'язково врахує при призначенні курсу лікування.

Через брак інгалятора або небулайзера, можна скористатися старим перевіреним способом для проведення інгаляцій - гарячого чайника. Важливо щоб він пропускав пар тільки через носик, а через кришку пар не виходив. Як ним користуватися знають всі, так що зупинятися на цьому не будемо.


Меню сайту