Стріляючий біль в попереку

Реклама
» Рецепти здоров'я

Стріляючий біль в попереку

Практично кожна людина хоча б раз у житті відчував гостру стріляючий біль в поперековому відділі. Подібні прояви є поширеними за рахунок того, що основне навантаження лягає саме на нижню частину спини. Але дізнатися справжню причину виникнення таких больових відчуттів можна, лише пройшовши медичні обстеження у відповідних лікарів.

Характерні прояви

Поперековий простріл має другу назву - люмбаго. Як правило, він виникає з одного боку - правою або лівою. Характеризується роздратуванням корінця защемленого нерва в спинному мозку. Найбільш частіше супроводжується обмеженням рухової функції в області хребта. Від будь-якого, навіть самого незначного руху, наприклад, кашлю або чхання біль буде нестерпним.

Нервові закінчення хребетного стовпа в результаті люмбаго дратуються. М'язова тканина і зв'язки, розташовані навколо ущемлених нервових корінців, також нерідко піддаються роздратуванню і набряку.

Причини гострого поперекового болю

  1. У випадку, якщо спочатку в попереку з'явилися неприємні відчуття і якийсь дискомфорт, а потім вже гострий біль, тоді, швидше за все, причиною стали нестача занять фізичними навантаженнями, сидяча робота і пасивний спосіб життя.
  2. Якщо гострі больові відчуття наростають поступово і досягають свого піку переважно при фізичних навантаженнях, можливо, що проблема знаходиться в хребті, в якому протікають дегенеративні зміни. Щоб уникнути необоротних наслідків слід негайно звернутися за медичною допомогою.
  3. Якщо стріляючий біль слід за виникненням набряклості, це може свідчити про наслідки ударів хребта різного ступеня тяжкості.
  4. Подібні болі можуть виникати внаслідок перенесених організмом інфекційних захворювань різної етіології.
  5. Якщо простріл у поперековому відділі виник раптово, без попереднього дискомфорту і не дозволяє людині прийняти звичну позу, тоді рекомендується пройти медичне обстеження, адже такий симптом є тривожним сигналом, який говорить про можливу наявність серйозних ушкоджень спинного мозку, зокрема, його нервових корінців.
  6. Різка сильний біль у попереку з правого боку говорить про можливу наявність порушень в роботі сечостатевої системи, запалення апендикса, виникнення міжхребцевих гриж, хвороби радикуліту, захворювання нирок.
  7. Крім того, якщо пацієнт - жінка, болі подібного характеру в поперековій області можуть бути викликані такими гінекологічними патологіями, як ендометріоз, аднексит, маткова міома, вкрай хворобливе протікання менструації.
  8. Наступними причинами прострілу в попереку можуть стати сильне переохолодження організму, спазм м'язів (хронічний або гострий), зміщення хребців, остеохондроз, утворення доброякісних і злоякісних пухлин.

Стріляючий біль в поперековому відділі може виникнути один раз, внаслідок певних причин бути швидкоплинною і ніколи більше не повернутися. Однак може бути і, навпаки, гострі больові відчуття будуть присутні тривалий проміжок часу, відсутнім лише в періоди ремісії і повертатися знову. Тому варто звернути належну увагу на виникнення таких болів, своєчасно звернувшись за допомогою до медиків.


Меню сайту