Як зміцнити пам'ять у літньому віці?

Реклама
» Рецепти здоров'я

Як зміцнити пам'ять у літньому віці?

Старіння - неприємний, але неминучий процес, що супроводжується зниженням багатьох функцій організму. Погіршення пам'яті - одна з неприємностей, яка виникає на тлі зниження активності мозку. Відбувається це через порушення в міжнейронних зв'язках і зменшення збудливості нервових клітин, але якою б не була причина, щоб зберегти пам'ять і жвавість розуму, дещо зробити можна.

Підвищення розумової активності

Слід постійно задіяти розум, навантажувати і вправляти пам'ять. Подібно до того, як без фізичного навантаження атрофуються м'язи, так само і мозок знижує свої можливості без систематичних тренувань. Для цього можна використовувати будь-які доступні методи - вивчення іноземної мови, рішення кросвордів і логічні роздуми.

Не слід перевантажувати мозок до втоми, робіть перерви, перемежовуючи розумову діяльність з фізичною працею. Перемикаючи розум з одного заняття на інше, ви зробите його більш гнучким і пластичним.

Як тренувати пам'ять?

У школі нас учили запам'ятовувати вірші на пам'ять, тому можна спробувати згадати їх. Це хороший спосіб тренування пам'яті, і до нього можна вдатися в зрілому віці. Виберіть для себе улюбленого поета і заучувати його твори чи уривки з них, а потім розповідайте напам'ять.

Можна читати невеликі художні розповіді і тренувати пам'ять, переказуючи прочитане собі самому. Тільки читати потрібно уважно, запам'ятовуючи не просто сюжет, а подробиці характерів героїв, описів природи та інших деталей.

Як розвинути уважність?

Будьте уважні, коли намагаєтеся щось запам'ятати. Візьміть складний незнайомий предмет і розгляньте його. Зверніть увагу на деталі, зупинивши свій погляд на кілька секунд на кожній з них, а потім постарайтеся відтворити їх по пам'яті. Виконайте це кілька разів, поки не зможете описати предмет до дрібниць.

Кращому запам'ятовуванню сприяє побудова асоціацій. Подивіться, на що схожий об'єкт для запам'ятовування, які він у вас викликає почуття, як би ви його описали своїми словами. Такий прийом спростить запам'ятовування, ви як би познайомитеся з предметом з другого боку, і ці асоціації швидше відкладуться в пам'яті, ніж незнайома річ.

Йдучи з дому, проговорите (можна вголос) те, що важливо запам'ятати - «я погасив світло», «я закрутив крани», «я вимкнув газ», «я взяв ключ» і тоді, вийшовши з будинку, ви не будете сіліться згадати , зробили ви це чи ні. При знайомстві з новою людиною про себе скажіть його ім'я, а потім назвіть його кілька разів по імені в розмові, так ви швидше його запам'ятайте.

Зберігайте правильний настрій

Не варто недооцінювати свої можливості, думаючи, що не зможете освоїти щось нове. Такий настрій веде до депресивного стану і ще більшого погіршення пам'яті. Приготуйтеся жити насичено, розширте коло захоплень - краще запам'ятовується те, що вам близько і цікаво.

Якщо побоюєтеся, що не вийде відразу досягти успіху в новому для вас занятті, побудуйте дорогу до нього з невисоких сходинок. Не потрібно ставити перед собою недосяжних цілей, і ви уникнете розчарувань. Вмійте радіти кожній невеликій перемозі, і це допоможе зберігати позитивний настрій і налаштує на успіх.


Пульсуючий біль в голові
Як видалити сірчану пробку?
Чим мазати герпес на губах?
Як позбутися від сухої мозолі?
Коричневі плями на тілі
Чим лікувати застуду при годуванні груддю?
Вітаміни групи В
Свинка: симптоми у дорослих
Як лікувати шишки на лобі?
Чи можна робити інгаляцію при температурі?
Закладає вуха при нежиті
Як правильно чистити зуби?
Як вилікувати горло за 1 день?
Густа кров: причини і лікування
Болить горло вранці
Ком у горлі і відрижка
Меню сайту