Малина знижує або підвищує тиск?

Реклама
» Рецепти здоров'я

Малина знижує або підвищує тиск?

Ягоду малину можна віднести до найсмачнішим і ефективним природним лікарям. Крім свого чудесного смаку та аромату вона ще й має різними цілющими властивостями. Тому по можливості варто обов'язково включити обговорювану ягоду в свій раціон.

Найчастіше малина, а також варення з неї використовується при простудних захворюваннях. Вся справа в тому, що вона «уміє» знижувати температуру і зміцнювати імунну систему людини, але це далеко не єдина її здатність. Крім температури малина може знижувати і артеріальний тиск крові. Як це вдається такою смачною маленької ягідці? А пояснення цьому дуже цікаве, адже справа не тільки в її унікальному складі.

Крім того, чудовий ніжний і солодкий смак ягоди моментально викликає у людини відчуття внутрішнього комфорту і задоволення, адже дуже складно знайти сьогодні того, хто не любив би малину.

Далі починається складна робота нашого організму. Спочатку включаються до неї смакові рецептори, що знаходяться на мові, потім вони передають імпульси далі, зачіпаючи гіпоталамус з центром корекції артеріального тиску. Підсумковим результатом є деяке його зниження. Простіше кажучи, отримавши задоволення від вживання цієї красивої і смачної ягоди, організм розслабляється, що призводить до нормалізації артеріального тиску.

Крім того, вживання обговорюваного ласощі знижує концентрацію адреналіну в крові.

Звичайно, якби все було так просто, то до зниження тиску призводило б вживання будь-яких смачних страв. Тому не варто забувати і про унікальний складі цієї ягоди. Так, наприклад, малина містить ацетилсаліцилову кислоту, яка призводить до розрідження крові, а значить, і до зниження тиску.

З цією метою її можна вживати в будь-якому вигляді. Наприклад, є свіжі ягоди або додавати малину в чай. Найкраще просто потовкти жменю ягід у склянці і додати до них трохи лимона, цукру і теплої води. Такий напій наситить організм вітамінами, а також допоможе поліпшити стан людям з підвищеним артеріальним тиском. Краще всього використовувати для цього свіжі плоди.

А ось пацієнтам, що страждають від зниженого тиску, з малиною варто бути вкрай акуратними. Звичайно, не потрібно повністю відмовляти собі в цих ласощах, але от занадто захоплюватися вживанням малини, а особливо у великих кількостях фахівці не рекомендують.


Меню сайту