Чому яблука гниють на дереві?

Реклама
» Магія рослин

Чому яблука гниють на дереві?

Коли яблуня починає плодоносити, перші плоди виростають красиві, чисті і без дефектів на шкірці. Через 2-3 роки на них можуть з'явитися незначні ділянки гнилі, а ще через пару років гниль може охопити більшу частину яблука. Якщо з цим не боротися, яблука на дереві будуть гнити, так і не досягнувши зрілості, а урожай складе тільки малу частину від зав'язалися плодів.

Моніліоз або плодова гниль

Моніліоз - грибкове захворювання зерняткових і кісточкових дерев, при якому спори гриба, потрапляючи на плід, починають розвиватися і викликають гниття м'якоті. В першу чергу заражаються яблука з пошкодженою шкіркою - побиті градом, подряпані об гілки дерева і підточені гусеницями.

Нестійкі до моніліозу сорти яблук з тонкою кіркою - для їх зараження не потрібно особливих ушкоджень, хвороба починає розвиватися відразу, як тільки суперечки гриби потрапляють на плід. Поширюються суперечки комахами-переносниками або вітром. Не порушені хворобою яблука можуть заразитися від зростаючих поруч на дереві підгнивати плодів. На ще недозрілий яблуці з'являється невелике сіре або світло-коричневе плямочка, яка може розростатися, поки не згниє весь плід.

Що сприяє розвитку плодової гнилі?

Взимку суперечки зберігаються в грибницю в опалому листі і плодах, в корі на гілках дерева, в грунті і на бур'янах, а навесні при сприятливих умовах спори розлітаються по саду і знову вражають яблуні, але в ще більших масштабах. Тому неприбрані з осені листя і бур'яни створюють відповідні умови для розвитку хвороби.

Волога погода і температура повітря близько 20 ° С - ще один помічник плодової гнилі. При більш високій температурі повітря грибок монилиоза призупиняє свою активність, а як тільки проходять дощі, він знову відновлює згубну дію на яблука. Вплинути на погодні умови ми не в силах, тому боротися з моніліозом потрібно обприскуваннями.

Як боротися з плодовою гниллю?

Коли яблука гниють на дереві, зупинити розпочатий процес неможливо, тому головний метод боротьби - методи профілактики. З появою на гілках зав'язі потрібно зробити всього три обприскування фунгіцидними препаратами. Остання обробка проводиться за місяць до збору врожаю. Найефективнішими препаратами проти плодової гнилі вважаються «Скор» і «Фундазол». Також можна провести обприскування бордоською сумішшю. Процедура проводиться дуже ретельно, щоб розчин потрапив на кожну гілочку.

Якщо поруч з яблунею ростуть інші зерняткові або кісточкові дерева, їх теж слід обприскати, навіть коли ще немає явних ознак хвороби. Обробка фунгіцидами та іншими препаратами не гарантує 100% результату, але більша його частина буде збережена. Крім цього буде закладено позитивний результат на майбутній рік. Через два тижні після остаточного збору врожаю дерева обробляються знову.

Комплексні заходи в боротьбі з плодовою гниллю

Під час дозрівання яблук дерева систематично оглядаються, знімаються почали гнити плоди, виносяться з саду і закопуються в грунт на глибину не менше 50 см. Під деревами постійно проводиться прополка бур'янів і розпушування грунту, а все опале гнилі плоди збираються і видаляються.

У комплекс боротьби з моніліозом входить весняна і осіння побілка негашеним вапном стовбура і скелетних гілок дерева. Під час цієї процедури можна обприскати вапном і пристовбурне ділянку грунту.

Навесні, поки ще не набрякли бруньки, проводиться чистка саду - виявляються і вирізаються всі сухі гілочки, проводиться механічна обробка грунту в пристовбурних колі і вносяться калійні і фосфорні добрива.

Якщо на деревах з'явився Моніліоз, боротьба з ним повинна тривати безперервно, інакше він знову почне завойовувати простір в саду.


Камбрія: догляд в домашніх умовах
Як прищепити лимон?
У городі бузина
Фрезия: посадка і догляд
Діпладенія: догляд в домашніх умовах
Кардамон: корисні властивості
Малина ремонтантна: посадка і догляд
Як виростити каштан з горіха?
Які квіти можна тримати вдома?
Посадка хрону
Лофант: корисні властивості
Як позбутися від бур'янів в саду і на ого ...
Нефролепис: догляд в домашніх умовах
Як виростити фінікову пальму з кісточки
Шефлера скидає листя
Як пересадити герберу?
Меню сайту