Як позбутися від дротяників на картоплі?

Реклама
» Магія рослин

Як позбутися від дротяників на картоплі?

Навесні або на початку літа доросла комаха жук щелкун відкладає кладки яєць, з яких з часом розвивається личинка, яка називається проволочником. Поселившись на грядці з картоплею, морквою, буряком, редискою або іншим коренеплодом, він пронизує плоди наскрізь, роблячи їх непридатними для їжі. Позбутися від цього шкідника буває дуже складно, і потрібно вжити цілий ряд заходів, щоб боротьба закінчилася успішно.

Механічний спосіб боротьби з проволочником

Щоб знищити личинок жука щелкуна, їх спочатку потрібно знайти, а це зробити непросто, тому що вони живуть у землі. Виманити їх на поверхню можна одним простим способом. На вологий грунт насипте купками солому, залишки рослин або гною - під ними зберуться дротяники, і їх можна буде зібрати і ліквідувати. Проводиться ця процедура з настанням теплих днів навесні, перед посадкою картоплі або восени після збору врожаю. За сезон проводити її можна не один раз.

Проволочник любить насіння кукурудзи, тому його можна приманити, закопавши навесні на невелику глибину по жмені набряклих зерен з проміжками в 0,5 м. Коли насіння проклюнутся, їх потрібно викопати разом з грунтом. Висипавши кукурудзу на плівку, ви виявите в ній дротяників, яких можна знищити.

Використання нематоди

Під час висадки картоплі в викопані лунки слід насипати кілька грамів ґрунту «Захист». У ньому міститься хижа нематода немабакт - мікроскопічний хробак, який харчується личинками шкідників. Для навколишнього середовища і людини цей організм нешкідливий, а от проволочника вона може знищити до 100%, тому цим способом можна повністю вивести його зі своєї ділянки.

Гігієнічні методи боротьби

Личинки проволочника люблять селитися в засміченою бур'янами землі, там, де росте пирій, мокриці, осот, так як харчуються їхні корінням. Під час перекопування грунту слід ретельно вибирати коріння і прибирати їх з грядок. Удобрюйте грунт азотними добривами - личинки щелкуна не виносять азоту, і їх кількість набагато знижується. З цією ж метою навколо грядок можна сіяти рослини сидерати, що підвищують вміст азоту в ґрунті. Це горох, квасоля, боби, гірчиця, а також квіти тагетес.

На ділянці, зараженому проволочником, проводиться весняна глибока оранка або перекопування - саме в цей час личинки піднімаються ближче до поверхні в пошуках харчування. Перед перекопування порозсипайте на городі гранульовані інсектициди, щоб закласти їх в землю.

Знищення жуків щелкунів

Знизити чисельність проволочником можна, знищуючи дорослих особин, що відкладають яйця. Для цього на грунті розстеляється клейонка і поливається солодким сиропом. На приманку зберуться не лише ковалики, але й інші комахи, але це і краще, можна за один раз знищити більше шкідників. Зібравши «любителів» солодкого, клейонку розстеляють знову і повторюють це кілька разів.

Випробувавши всі методи, можна створити для дротяників нестерпні умови виживання і вони поступово підуть з вашого городу.


Меню сайту