Весняна обробка малини від шкідників

Реклама
» Магія рослин

Весняна обробка малини від шкідників

Будь садівник прагне отримати на своїй ділянці чисту й здорову малину. Однак ця ягода припала до смаку багатьох шкідників, її вражають захворювання. Тому обробку малинників слід проводити з приходом весни.

Хвороби та шкідники малини: чим боротися?

Найчастіше кущі малини вражає біла плямистість, нерідко утворюються вогнища іржі на листках, розвивається антракноз, вертіциллезному в'янення. З комах найбільший збиток доставляє малинно-суничний довгоносик, жук малинний, павутинні кліщі, попелиці, пильщики, листовійки, галиці та інші комахи.

Якщо малина висаджується навесні, коріння бажано промити в розчині препарату Агат 25К, щоб попередити розвиток вертіциллезному в'янення.

Відразу після сходження снігу малинник очищають від відмерлих та пошкоджених пагонів, видаляють листя, якщо це не було зроблено восени. До розпускання бруньок пагони малини обробляють бордоською рідиною, що попередить виникнення вогнищ плямистості на листках. З появою молодих листочків малину обробляють карбофосом (колоїдної сіркою) від павутинного кліща, а також проводять обприскування розчином топазу від борошнистої роси. Актеллик, «Іскра», фуфанон дозволять позбутися від більшості шкідників.

Всі сильно уражені пагони малини слід вирізати на рівень землі, не залишаючи пенька. Такі гілки прибирають з ділянки і відразу ж спалюють. Зменшити кількість шкідників допоможе обрізка старих, торішніх пагонів. Зазвичай це роблять восени, але можна і навесні провести процедуру, до початку розпускання бруньок. Про присутність стеблової галиці підкажуть характерні здуття на пагонах. Такі пагони також видаляють, зрізуючи їх на рівні землі.

Від малинового жука позбутися непросто - окрім обробки фунгіцидами під час цвітіння потрібно збирати цих комах вручну. Вранці під кущами малини розстеляють плівку, після чого гілки обтрушують, а після збирають «урожай» комах.

Народні засоби обробки малини навесні

Під час формування бутонів малину корисно обприскувати настоєм пижма. Роблять цю процедуру ввечері, рясно поливаючи пагони. Для приготування настою 1 кг свіжої пижма або 0,35 кг сушеної заливають 5 літрами води і настоюють добу, після чого рідина кип'ятять 30 хвилин і проціджують. Перед використанням розчин розводять водою в рівних частинах.

Від сірої гнилі та довгоносика допомагає позбутися мульча з соснової хвої. В якості засобів проти малини шкідників можна використовувати будь відвари і настої трав з властивостями інсектициду і фунгіциду. Це може бути настій з цибулі ріпчастої, деревію, кульбаби звичайного. Ці трави ефективно проганяють тлю і кліщів з малинників. Весняна обробка малини настоєм часнику зменшує ймовірність ураження грибними захворюваннями.

Для приготування відвару з трав рослинну масу необхідно кип'ятити близько 1-3 годин. Обробляють такими засобами малину у вечірній час або похмуру погоду.

Профілактична обробка малини навесні

Комплекс весняних робіт у малиннику істотно зменшує нашестя комах-шкідників. Досить дотримуватися правил догляду за малинник навесні:

  • виробляти проріджування кущів, що сприяє циркуляції повітря;
  • після обрізки всі залишки неодмінно потрібно видалити з ділянки і спалити;
  • після сходження снігу грунт необхідно розпушити на глибину 3 см;
  • своєчасне видалення бур'янів з весни до осені, оскільки це основна середовище проживання павутинних кліщів.

Навесні, в період формування квітів кущі малини можна прикрити нетканим матеріалом, який знімають з початком розпускання бутонів. Це вбереже малинник від малинового жука.


Лохина садові: посадка і догляд
Чому скручуються листя у фіалки?
Мульчування
Як зберігати цибулини гладіолусів взимку?
Вода для поливу кімнатних рослин
Кордилина: догляд в домашніх умовах
Як виростити абрикос з кісточки?
Посадка і догляд за флоксами
Як зберігати кали взимку?
Як пересадити цикламен?
Як обрізати агрус навесні?
Мальва кучерява
Як посадити горох?
Як позбутися від попелиці на трояндах?
Полив смородини окропом
Чим підгодувати капусту білокачанну?
Меню сайту