Сохнут коріння в орхідеї фаленопсис

Реклама
» Магія рослин

Сохнут коріння в орхідеї фаленопсис

Порахувати точну кількість всіх існуючих у світі орхідей просто неможливо. Кожен з сортів суто індивідуальний, причому різняться вони не лише зовнішнім виглядом, але і кореневою системою.

Найбільш поширеним видом домашніх орхідей є фаленопсис. Більшість квітникарів не з чуток знають, що «хворим місцем» рослини є коріння. Найчастіше вони виникають внаслідок неправильного догляду за рослиною. Щоб подібного не відбулося, насамперед, необхідно знати, як влаштована коренева система цього типу орхідей.

Особливості виду

На відміну від багатьох інших рослин корінь фаленопсиса не цілісний, а складається з трьох частин:

  • Само кореневище. Воно дуже крихке і делікатне. Візуально його помітити неможливо.
  • Веламен - частина кореня, яка його огортає. Його товщина незначна, всього лише кілька міліметрів. Він також дуже ламкий. При будь-якому значному натисканні частина може запросто зламатися.
  • Зростаючий кінець. Як правило, його довжина - близько одного сантиметра. Має напівпрозорий відтінок. Також досить ламкий, але саме його пошкодження може привести до непоправної і повної загибелі рослини.

Практично всі життєво важливі функції виконує ділянку кореня, іменований веламеном. Перш за все, він необхідний для того, щоб вбирати з грунту вологу, а також корисні для рослини мікроелементи і мінерали. Крім цього веламен виконує функцію захисного бар'єру. Він надійно вберігає рослину від різного роду механічних пошкоджень.

Найбільш поширені проблеми кореневої системи

Найчастіше, квітникарі стикаються з такими складнощами кореневої системи даного виду орхідей:

  • коріння повністю згнивають;
  • корінці починають сильно сохнути;
  • у квітки зовсім відсутні коріння.

До подібних факторів можуть призвести наступні обставини.

Причини гниття кореневої системи

Занадто частий і рясний полив. Думку щодо того, що фаленопсис дуже любить вологу, абсолютно не відповідає дійсності. Не слід часто і рясно поливати орхідею, перетворюючи горщик із квіткою в повноцінне болото. Дотримуйтеся традиційних рекомендацій щодо поливного режиму.

Не рідше коренева система починає гнити через те, що рослина міститься при низьких температурах. У цей час квітка починає переходити в стадію спокою або полупокоя, завдяки чому культура вже не буде вбирати стільки вологи, а також корисних мікроелементів з грунту. Завдяки цьому виникає надлишок вологи, поживних елементів і, як наслідок, коренева система починає загнивати. Поступово це призводить до повної загибелі рослини.

Використання старого грунту - ще одна поширена причина загибелі кореневої системи орхідеї. Якщо культура не пересаджувати тривалий період часу, його кора починає розкладатися і підгнивати, припиняється доступ повітря до коровий системі. В результаті вона гине, а слідом за нею і сама рослина. Тому не слід нехтувати даною стадією догляду за рослиною.


Догляд за бузком
Сохнут листя у калатеи
Як і коли обрізати вуса у полуниці?
Кали садові: посадка і догляд
Лохина садові: посадка і догляд
Як пересадити цикламен?
Абрикос - запашний делікатес
Як позбутися від попелиці на трояндах?
Чим підгодовувати малину?
Корисні властивості нектарина
Білий наліт на листі гербери
Як виростити каштан з горіха?
Як пересадити драцену?
Догляд за ірисами восени
Амарант: лікувальні властивості
Чому толстянка скидає листя?
Меню сайту