Азалія

Реклама спонсора
» Магія рослин

Азалія

Сімейство вересових. Батьківщина - Південна Японія, Індія, острів Ява. Азалія - ??це вічнозелений чагарник до 1 метра заввишки, з тонкими гілками і дрібним листям на коротких черешках, покритими волосками. Особливо помітна опушенность на молодих листках. Квітки у азалій прості або махрові, різноманітного забарвлення - білі, рожеві, червоні, фіолетові, іноді двоколірні. Цвітіння триває більше двох місяців.

Найбільш поширені такі сорти азалій, як Пауль - квітки махрові, жовто-рожеві, цвітіння з січня по травень; Макс Шеме - квітки махрові, яскраво-рожеві з бахромчатим краєм, цвітіння з січня по травень; Джон Херенс - квітки махрові, червоні, цвіте з березня по травень та інші.

Азалії світло-і теплолюбні рослини, добре ростуть в пухкої, поживною, вологій землі. Почвосмесь складається з рівних частин хвойної землі і торфу, або з лісової землі, багатої прілим листом і хвоєю.

Пересаджують азалії до 3-х річного віку щороку, а більш дорослі рослини - через 1-2 роки. Поливати азалії слід дощовою або талою водою, можна для поливу використовувати злегка підкислену воду (5 гр лимонної кислоти на відро води). Вода для поливу і добрива ні в якому разі не повинні містити хлор, який азалії не переносять. Найбільш сприятлива температура для вирощування азалій 18 градусів.

Розмножують азалії живцями, які зрізають з полуодревесневевшіх пагонів з середини березня до середини квітня і з середини липня до середини серпня. Живці висаджують в маленькі горщики, заповнені мокрим річковим піском шаром 3 см і зверху хвойної землею шаром 8 см. У таких умовах при температурі 22 градуси живці вкорінюються протягом 30-50 днів, утворюючи сильну кореневу систему.

Меню сайту