Догляд за бузком

Реклама
» Магія рослин

Догляд за бузком

Як змусити бузок давати приріст і, отже, цвісти щороку у себе в саду? Для цього необхідно дотримуватися ряду правил догляду. Насамперед важливо доглядати за грунтом, Тому що саме в землі розташовується і функціонує коренева система. Про бузку потрібно піклуватися: чистити і білити стовбур, боротися з бур'янами і гризунами, не допускати корозії і постійно омолоджувати рослину.

Щоб уникнути уповільнення визрівання рослини, в самому кінці літа, коли бузок припиняє рости, потрібно перестати поливати її і добре прорихлити під нею грунт. Тим самим ви дасте можливість деревині визріти.

Після цього восени слід перекопувати грунт. При цьому досить легко зачепити коріння рослини граблями або мотикою, бо поруч зі стовбуром вони розташовуються дуже не глибоко, приблизно в шести сантиметрах від поверхні. Тому слід проявити обережність і вкрай уважно обходити коріння, і тільки віддалившись від кореневої шийки, заглиблюватися в землю до десяти сантиметрів. Після перекопування, не потрібно вирівнювати грунт - нехай залишається так на всю зиму. А ось навесні для поліпшення розвитку, треба знову її прорихлити. Також це буде корисним для збереження вологи, необхідної бузку для приросту і своєчасного цвітіння.

Всього за весну розпушувати грунт треба приблизно 3 рази. І завжди після цього треба стежити за тим, щоб не розросталися бур'яни. При їх появі їх потрібно зрізати разом з цілим шаром землі.

У випадку, якщо літо виявилося спекотним, бузок треба поливати. Також обов'язково поливати бузок після посадки. А в загальному випадку для успішного розвитку рослині достатньо, щоб грунт завжди залишалася в міру вологою.

Також, якщо є така можливість, грунт під бузком на зиму бажано удобрювати перегнилого кінським або коров'ячим гноєм. Використання хімічних добрив не рекомендується. Потрібно відступити від кореневої шийки на 20-30 см і віддалитися крони приблизно на 10 см. Далі слід перекопати грунт з внесеними до неї добривами глибиною приблизно 10-15 см.
 Важливим у догляді за бузком є ??обрізання ранньою весною засохлих кущів гілки і видалення жирових порослей. Тут важливо вчасно помітити появу відмираючих частин і правильно їх видалити. Також не можна допускати розростання порослі навколо свіжих пометів. У тому випадку, якщо стовбур рослини пересох і став втрачати свою форму, її можна відновити. Але спочатку його потрібно вкоротити шляхом обрізання вишикувалися гілок, які часто прагнуть прорости всередину крони.

Коли на старих кущах починають з'являтися зайві пагони, їх потрібно зрізати, даючи тим самим свободу для розростання іншим. Після обрізки, що утворилися зрізи бажано замазати олійною фарбою. Не варто чекати відразу ж після цього гарного цвітіння - для відновлення бузку знадобитися час, але потім, оновлена, вона зацвіте як колись.

Коли бузок цвіте, треба захищати її від жуків, які, почувши запах тільки-що зацвевшей бузку, одразу ж починають гризти розпускаються пелюстки. Вони можуть значно зіпсувати рослина. А ось про заморозки (не дуже сильних) турбуватися не варто. Справа в тому, що до тих пір, поки бутони не розкрилися, вони не боятися морозів. Хіба що трохи можуть постраждати квітки світлих сортів бузку, якщо вони вже встигли розкритися до заморозків.

Добре позначається на подальшому цвітінні побілка дерев розчином вапна. Перед цим не забудьте очистити стовбур від старої кори і різного роду паразитів.

Під час холодів, коріння бузку часто піддаються нападом мишей. Пересування гризунам можна значно ускладнити, протоптав сніг біля бузку.

Фікус Кінкі: догляд в домашніх умовах
Полив смородини окропом
Як пересадити цикламен?
Чим підгодувати капусту білокачанну?
Як посадити манго?
Аспарагус: догляд в домашніх умовах
Як виростити каштан з горіха?
Базилік: користь і шкода
Посадка і догляд за флоксами
Кордилина: догляд в домашніх умовах
Як посадити горох?
Обрізка драцени
Як їсти інжир?
Кімнатні рослини, які не потребують світла
Як виростити кріп на підвіконні?
Як позбутися від попелиці на трояндах?
Меню сайту