Вирощування узамбарских фіалок та догляд за ними

Реклама
» Магія рослин

Вирощування узамбарских фіалок та догляд за ними
Ще не минуло багато часу з того моменту, коли перші узамбарські фіалки почали вирощувати в домашніх умовах, але вони вже користуються величезною популярність у багатьох країнах по всьому світу. Найбільше в цих рослинах цінують їх феноменальну витривалість. При правильному догляді сенполії можуть цвісти цілий рік на радість оточуючим. Якщо до квітів ставитися з належною увагою, виконуючи нескладні дії, вони не залишаться в боргу і будуть рости здоровими, догоджати всіх оточуючих своїми сліпуче красивими квітками.

Сьогодні без проблем можна придбати будь-який сорт узамбарских фіалок. Ви можете вибрати квітка собі до душі. Їх відрізняє розмір, форма листя і пелюсток, а також колір рослин. Звичайно ж, всі ці сорти не є вихідними і в дикій природі не зустрічаються. Їх спеціально виводять для кімнатного використання. Родина фіалок - далека центральна Африка із зовсім іншими кліматичними та погодними умовами. Тому сенполій так важко вижити в наших будинках. Їм потрібно забезпечити достатній ступінь стабільності температур, не допускати ніяких різких змін. Найбільш оптимальна для них температура - близько 16-20 градусів. Фіалки не можна залишати взимку поблизу від холодних вікон, щоб не допустити переохолодження, інакше ви ризикуєте втратити їх красу: зокрема, листи можуть збліднути, черешки витягнутися, самі квіти втратити свою форму. В результаті, такі фіалки не доживають до літа, а якщо їм все ж пощастить вижити, вони не цвітуть.

Крім стабільно високих температур, на своїй батьківщині сенполії звикли також до не менш стабільної освітленості сонцем. Тому на зиму їх найкраще ставити на найсвітліше місце в квартирі (якщо є вікно, що дивиться на південь - помістіть фіалки на нього). Щоб домогтися від сенполій гарного цвітіння, також, при недостатній кількості сонячного світла, можна використовувати штучне освітлення рослин. Для цього найкраще підійдуть флюорісцентний лампи, потужністю 40 Ват. Розміщувати такі лампи слід на відстані приблизно 30-40 сантиметрів від квітів.

У жарку пору року, навпаки, фіалки потрібно захищати від потрапляння прямих сонячних променів. Справа в тому, що під їх впливом, листя покриваються некрасивими жовтими плямами з подальшою трансформацією в діри. Очевидно, така корозія значно зіпсує красу рослин.

Узамбарські фіалки, крім усього іншого, потребують регулярного поливі, Щоб грунт під ними не встигала пересихати. З іншого боку, занадто велика кількість води сприяє гниттю кореневої системи рослини і може призвести до смерті квітки. Температура води повинна бути кімнатної і ні в якому разі не холодною (це викличе появу на листках жахливих коричневих плям). Також не можна допускати прямого попадання води на листя сенполій. Можна по черзі поливати фіалки з піддону і звичайним чином.

Що стосується рівня вологості повітря, то він повинен бути досить високим. Інакше існує ризик утворення на листках і квітках цвілі. Лікувати такі рослини від цвілі слід за допомогою регулярної обробки фунгіцидом (його можна купити в спеціалізованих магазинах). Для його підвищення не можна використовувати обприскування листочків, тому що крапельки на листі рослин виявляються дуже шкідливими, як влітку, так і взимку. В особливо сонячні дні краплі води на листках функціоную в якості лінз, фокусуючи сонячну енергію. В результаті, на місцях таких крапель утворюються маленькі опіки. Взимку, вони викликають надмірне охолодження, в результаті якого сенполії стають більш сприйнятливими до різного роду хвороб. Для того, щоб підвищити рівень вологості, потрібно розмістити посудину з водою біля квітів. Або такий спосіб: підставити під горщики з фіалками піднос, наповнений трохи вологою галькою, яку час від часу зволожувати.

Під час стрімкого розвитку сінполій (зазвичай припадає на весну або літо), їх слід додатково постачати розчином спеціального хв. добрива для декоративних рослин.

Узамбарські фіалки - рослини не потребують частому пересаджуванні. Воно потрібне виключно у випадку, якщо коріння розрослися на весь горщик і тому рослина призупинилося в розвитку. Для пересадки використовують добре проникну землю, яка містить торф.

Сенполии розмножують, вибираючи для цього найрозвиненіші, сильні листя з довгими черешками. Їх дощенту занурюють у спеціальний субстрат для узамбарских фіалок. У цей період їх треба захищати від сонячного освітлення, стабільно підтримувати кімнатну температуру. Перші паростки повинні з'явитися на світ приблизно через місяць. Коли вони досить виростуть (десь 3-4 тижні), їх можна пересадити окремо від інших.

Як видно, фіалки потребують турботи і хорошому догляді за собою. При вирощуванні цих чудових квітів треба врахувати безліч чинників і дотримати всі умови їх правильного розвитку. Але не варто засмучуватися. Насправді ж, при правильному підході, заняття це доставляє ні з чим ні порівнянне задоволення, а в результаті ви отримаєте гарні, вічно квітучі фіалки і зможете круглий рік милуватися ними.

Як пересадити фінікову пальму?
Опадає листя у фікуса Бенджаміна
Як пересадити фікус Бенджаміна?
Чорніє листя у фікуса
Камбрія: догляд в домашніх умовах
Цимбідіум: догляд в домашніх умовах
Опадає листя в азалії
Як виростити імбир в домашніх умовах?
Як прищепити лимон?
Білі плями на листі орхідеї
У городі бузина
Амарант: лікувальні властивості
Озеленення присадибної ділянки
Жовтіє листя у цикламена
Чим підгодувати капусту білокачанну?
Чим підгодувати полуницю навесні?
Меню сайту