Догляд за кактусами

Реклама
» Магія рослин

Догляд за кактусами

Одними з найбільш незвичайних домашніх рослин є кактуси. Вони феноменально добре пристосовані до будь-яких умов, тому нескладно буде вибрати для них місце в будинку. Вони мають дуже специфічну форму і колір. Догляд за кактусами не викликає особливих труднощів, тому їх так люблять розводити.

Всі кактуси діляться на пустельні і лісові. Серед пустельних найбільшою популярністю користуються наступні: апрокактус плетевідний, цефалоцереус старечий, переус перуанський, епостоа шерсістая, опунция, хамецереус Сильвестра, ехінокактус Грусона, ехіноцеріусс гребінчастий, ребюція карликова та інші. У загальній складності кількість різних пустельних кактусів складає пару сотень.

Не вірте в міфи про те, що кактуси цвітуть один раз на сторіччя. Молоді рослини можуть зацвісти вже у віці 3-4 років, а потім, у разі дотримання певних правил догляду, зацвітати і щороку з приходом весни. Щоб досягти таких результатів, слід садити кактус в досить тісному горщику. Таке розташування викликає появу квіток на молодих пагонах.

В якості грунту використовуйте готовий грунт «Кактус», який продається в спеціалізованих магазинах. Можна також приготувати його самостійно, змішавши в рівних кількостях дернову і листову землю, торф, перегній і пісок. Кактуси мають потребу в гарному освітленні цілий рік. Поливати рослини слід найбільше навесні і до самого кінця літа так само, як і інші квіти. Потім поливати треба менше, час від часу, бажано теплою водою. Пустельні кактуси не потребують в зовнішньому обприскуванні або будь-якому додатковому зволоженні повітря. А от пересаджувати їх необхідно щороку під все більший горщик. Для розмноження кактусів їх живці слід пару днів просушити і пересадити в торф'яний субстрат. Зазвичай вони досить непогано приживаються навесні або влітку.

Лісові кактуси родом з тропічних лісів. Там вони розташовуються на деревах або біля них. Умови їх проживання дуже складно відтворити в домашніх умовах, тому догляд за ними вимагає дещо іншого підходу, ніж за пустельними. Найпоширенішим лісовим кактусом є кактус з звисаючими стеблами, що нагадують листя. Його найкраще тримати в підвісну кошику для квітів. Існують також пологи, які цінні своїми стеблами (кактус ріпсаліс). Але, звичайно ж, головною перевагою лісових кактусів є їхні квіточки. Найбільш красивими лісовими кактусами по праву вважаються епіфіллуми, які володіють величезними квітками, до того ж з приємним ароматом.

На відміну від пустельних, схвальні кактуси цвітуть набагато слабше і рідше. Щоб добитися щорічного цвітіння, необхідно дотримуватися деяких правил догляду. Головним чином треба підтримувати прохолодну температуру і невелику вологість повітря. Влітку слід проводити загартовування рослин на свіжому повітрі. Категорично не рекомендується переміщати горщик з кактусом в той час, коли бутони тільки з'явилися.

Що стосується землі для лісових кактусів, то для них підходить та сама, що і для пустельних, хіба що з трохи меншою кількістю піску. Також ці рослини люблять хороше освітлення: світло повинне бути яскравим і розсіяним. Слід також звернути увагу на розташування кактусів. Наприклад, епіфіллуми набагато краще розвиваються, коли вони знаходяться на східній стороні. Поливати лісові кактуси треба так само, як і всі кімнатні рослини, Коли починають з'являтися бутони, полив слід посилити. Найкраще поливати дощовою водою. Вода з-під крана часто виявляється жорсткою і не підходить для кактусів. Крім звичайного поливу, їх слід обприскувати також із зовні. Усі лісові кактуси, крім Епіфіллуми, потребують пересадки раз на рік після закінчення цвітіння. Як і у випадку з пустельними кактусами, в міру тісний горщик викликає гарне цвітіння. Розмноження: живці треба пару днів просушити і пересадити окремо.

Як пересадити фінікову пальму?
Опадає листя в азалії
Чим підгодовувати малину?
Чому скручуються листя у фіалки?
Чим підгодувати полуницю навесні?
Як поливати лимон?
Які квіти можна тримати вдома?
Як садити капусту?
Фізаліс (земляна журавлина)
Догляд за півоніями восени
Опадає листя у фікуса Бенджаміна
Як правильно обрізати троянди навесні?
Цимбідіум: догляд в домашніх умовах
Як виростити помело з кісточки?
Як пересадити герберу?
Жовтіє листя у цикламена
Меню сайту