Лук-шалот: вирощування з насіння

Реклама
» Магія рослин

Лук-шалот: вирощування з насіння

Для багатьох залишається загадкою, що таке цибулю-шалот. А це «кущевка» або «сімейка», зростаюча на грядках буквально у кожного городника. Вирощується шалот вегетативним методом - збережені за зиму цибулинки встромляються в землю, і їхній життєвий цикл знову повторюється. Стара оболонка згниває, а замість однієї цибулини виростає кілька штук, але для підтримки життєздатності сорти іноді його слід оновлювати, зробивши посів цибулі-шалот насінням.

Як отримати насіння шалот?

Виростити насінники шалот - основна складність в його вирощуванні. Цей вид цибулі (на відміну від ріпчастої) дуже неохоче викидає стрілки, і щоб змусити його це зробити, потрібно зробити деякі заходи. Отримати насіння можна з повновагих цибулин третього року вирощування. Їх можна посадити під зиму, приблизно в першій половині жовтня, щоб цибулини встигли вкоренитися, але не випустили листя. З настанням заморозків грядку з матковими рослинами прикривають перегноєм шаром в 4 см.

При весняній посадці маткові цибулини всю зиму містять при температурі + 4 ° С, а перед посадкою два тижні прогрівають у приміщенні з температурою + 20 ° С. Це спровокує появу насіннєвих стрілок. Збільшити ймовірність стрілкування допоможе глибока обрізка шалот - зрізається верхівка цибулин на півсантиметра.

Висаджується ярої цибулю якомога раніше, з появою першого теплого вікна в березні або на початку квітня. Чим раніше буде посаджений цибуля, тим більше шансів, що він випустить насіннєві стрілки.

Збір насіння цибулі-шалот

Для отримання сортового насіння грядки розташовують далеко від посадок інших сортів цибулі, в тому числі і ріпчастої, щоб не відбулося перезапилення. Просторова ізоляція повинна становити не менше 600 м або можна провести запилення самостійно попередньо - ще до цвітіння, надівши на насінники марлеві пов'язки.

Насіння утворюються не у всіх коробочках на парасольках, тому збирати їх потрібно особливо ретельно, намагаючись втратити якомога менше насіння. Як тільки почнуть розтріскуватися перші коробочки, парасольки зрізаються для досушування. Насінники пов'язують в пучок, на головки надаватися марлевий мішок, і підвішуються вниз парасольками під навісом. Просушка триває до трьох тижнів, після чого насіння над розстеленому тканиною розтирають руками, намагаючись очистити їх від цибулиння.

Посів насіння цибулі-шалот

Посіяти насіння шалот можна як під зиму, так і навесні. Подзимний сівши проводиться в жовтні перед заморозками, щоб насіння не встигли прорости з осені. У регіонах з теплими зимовими «вікнами» озимий сівши не рекомендується, так як пророслі взимку рослини загинуть. Весняний посів проводиться в першій половині квітня.

Висіваються насіння шалот смугами шириною 10-15 см на відстані 25 см. У смузі робиться 3 рядка глибиною по 3 см, і в них висіваються насіння 3-4 см один від одного.

Проростає насіння дружно, але в перший час їх паростки дуже слабкі і схожі на тоненькі ниточки. В цей час їх краще не турбувати прополками і поливами, щоб не нашкодити проросткам. Якщо грунт пересихає, полив проводиться дощувальної установкою з дрібним розсіювачем води.

Коли паростки зміцніють, проводять ручну прополку, вириваючи бур'ян у смугах. У липні пір'я цибулі почнуть в'янути і вилягати. Збирають цибулинки, коли стебла наполовину висохнуть і сушать під навісом до тих пір, поки пір'я висохнуть остаточно. Після цього стебла обрізаються, а цибуля закладається на зберігання в прохолодне місце.

У майбутньому році відбираються найсильніші і здорові цибулини і висаджуються звичайним способом, а з некондиційного посадкового матеріалу вирощується цибуля на зелень.


Колеус: догляд в домашніх умовах
Чим підгодувати капусту білокачанну?
Як пересадити герберу?
Абрикос - запашний делікатес
Чому скручуються листя у фіалки?
Чим підгодовувати малину?
Білі плями на листі орхідеї
Опадає листя в азалії
Як доглядати за кімнатної трояндою?
Як позбутися від бур'янів в саду і на ого ...
Як виростити імбир в домашніх умовах?
Коли садити суницю
Лофант: корисні властивості
Фрезия: посадка і догляд
Неріне: посадка і догляд
Чим підгодувати полуницю навесні?
Меню сайту