Що робити, якщо дитина не хоче вчитися?

Реклама
» Розвиток дитини

Що робити, якщо дитина не хоче вчитися?

Що роблять батьки, коли виявляють слабку успішність у щоденнику у своєї дитини? Першим їх спонуканням, звичайно, є повчальні бесіди про користь знань, ну а потім в залежності від складу характеру і власне виховання багато хто переходить до методу батога або пряника, який видиму користь приносить тільки спочатку, але от з часом вже не діє. А чому? Вирішувати це питання потрібно зовсім по-іншому.

Що важливо знати про свою дитину?

Для початку слід з'ясувати кілька психологічно важливих аспектів.

По-перше, чому дитина не хоче вчитися? Можливо, у нього виник конфлікт з однокласниками або більш дорослими дітьми. Дитині нудно тому, що викладач не може зацікавити й скупо подає матеріал. А можливо справа у відсутності правильної мотивації?

По-друге, потрібно визначити, до яких наук дитина схильна найбільше, тобто він є гуманітарієм або математиком і який вид пам'яті в нього розвинений найбільше - візуальний або звуковий, тобто матеріал найкраще запам'ятовується почутий або прочитаний.

І, по-третє, в будь-якому випадку потрібно враховувати темперамент дитини і характер. Хтось володіє спокійною вдачею і старанністю, але при цьому не може освоїти потрібний матеріал, а хтось і на місці не сидить, але при цьому запам'ятовує матеріал, одного разу його почувши.

Реальні кроки щодо поліпшення успішності дитини

Яку б причину дитина не обрав в якості виправдання, ігнорувати її не варто. Дитина і дорослий людина по-різному сприймають навколишній світ і те, що дорослій може здатися дрібницею, дитині може доставляти реальні страждання. Тому батькам потрібно запевнити в тому, що дитина в стінах школи почуває себе комфортно.

Далі потрібно звернути увагу успішність знизилася з усіх предметів або тільки по декількох. Якщо проблема тільки в декількох дисциплінах, то можливо кілька варіантів - або дитині не цікаво бути присутнім на уроках, або йому не дається цей предмет. У цьому випадку знадобиться допомога репетитора, який знайде індивідуальний підхід до дитини і викладе матеріал у тому вигляді, який дитина запам'ятає найкраще.

Однак якщо успішність знизилася з усіх предметів, слід задуматися. Про необхідність вчитися дитині говорять практично кожен день, і якщо він ігнорує ці слова, значить, для цього є вагома причина.

По-перше, потрібно звернути увагу на розпорядок дня дитини, скільки часу у нього відведено на навчання і відпочинок. Надмірна завантаженість поступово викликає стресовий стан, який проявляється в сонливості, апатії і, звичайно, в зниженні успішності. І, навпаки, багато вільного часу, особливо якщо відсутній батьківський контроль, призводять до зниження відповідальності по відношенню до своїх обов'язків. Дисбалансу виникати не повинно, у дитини має бути час і для навчання, і для відпочинку, але періоди завантаженості та відпочинку повинні чергуватися.

По-друге, потрібно враховувати темперамент дитини та її природні таланти. Рухливому дитині слід запропонувати якесь заняття поза школою, де він зможе виплеснути свою енергію, а потім взятися за уроки. Спокійній дитині слід знайти заняття до душі, де він зможе отримати приємні емоції, таким чином отримавши заряд бадьорості.

І, по-третє, має бути правильна мотивація. Не потрібно змушувати дитину робити те, що йому не подобається, потрібно йому пояснити, що навчання є засобом отримати бажане. Кожна дитина талановита і вже в ранньому дитинстві в тій чи іншій мірі він починає цікавитися певною областю. Цей інтерес стоїть підігрівати за допомогою додаткових занять, надання інформації та можливості себе розвивати.

Також бажано дитині намалювати приблизний план на майбутнє. Припустимо, якщо ти хочеш стати юристом, то для цього потрібно як мінімум уміти швидко читати і запам'ятовувати багато інформації, мати хорошу фізичну підготовку і вміти спілкуватися з людьми. Для цього буде потрібно закінчити школу із добрими оцінками, які допоможуть поступити в інститут.

Дитині потрібно пояснити, що школа - це всього лише сходинка на шляху до його успіху, а отримані знання (це інструмент) дозволять йому подолати цей ступінь і підняти його вище, тобто наблизити до виконання його бажання.


Чи можна митися при вітрянці?
Дитина проковтнув жуйку, що робити?
Чи можна годувати дитину грудним молоком п ...
Як підготувати дитину до дитячого саду?
Чим мити дитячу пляшечку?
Важке дихання в дитини
Боботік для новонароджених
Остаточний кашель у дитини
Суха шкіра у новонародженого, що робити?
Як дихає дитина в утробі матері?
Коли можна давати дитині гороховий суп?
Симптоми запалення легенів у дітей
Непритомність у дітей: причини
Дієта при лямбліозі у дітей
Шишка за вухом у дитини
Як підвищити самооцінку у дитини 7 років?
Меню сайту