Як навчити дитину красиво писати?

Реклама
» Розвиток дитини

Як навчити дитину красиво писати?

Каліграфічний почерк в наш час стає рідкістю. Більшість дітей пишуть кострубато і нерозбірливо. Цьому є чимало причин. Однак кожен батько хоче, щоб його дитина писав красиво, акуратно і зрозуміло. Що для цього треба зробити?

Коли і з чого починати?

Помилково вважати, що листу малюка повинні навчити в школі. Чистописание освоюють задовго до вступу в перший клас. Починається воно з розвитку дрібної моторики пальців рук. Вчені давно довели, що мислення безпосередньо залежить від того, що людина робить руками. Ігри з піском, ліплення з глини, тіста та пластиліну, маніпуляції з різними дрібними деталями конструктора або будь розвиваючої настільної гри, застібання (розстібання) гудзиків, плетіння косичок, навіть перебирання крупи дає можливість дитині освоїти рухи, необхідні йому в майбутньому для вироблення гарного і правильного почерку.

Усі без винятку малюки люблять малювати. Батьки можуть скористатися цим і почати навчати дитину навичкам каліграфії, даючи завдання зобразити що-небудь конкретне, схоже на літери. Як правило, років до 4-5 діти стають здатними до малювання дрібних деталей - паличок, галочок, гачків, завитків. При цьому зовсім неважливо, чим малює маленький художник. Краще всього, якщо він буде це робити спочатку пальчиком, потім паличкою, потім олівцем. Так він навчиться відчувати знаки.

Безпосереднє навчання написанню букв треба починати тоді, коли дитина розуміє їх значення. При цьому не слід діяти повчально, треба ввести ігрову ситуацію і кожен знак азбуки перетворити в якій-небудь живий чи неживий предмет. Крім каліграфічних навичок в малюку буде розвиватися асоціативне мислення.

Як вчити писати?

Якщо батьки почнуть навчати дитину письму самостійно, без допомоги фахівців, вони повинні відразу поставити руку дитини, тобто навчити його правильно тримати ручку, олівець і постійно контролювати це, оскільки діти люблять імпровізувати і міняти положення предметів.

Інший важливий момент у навчанні письма - правильна посадка. По-перше, писати малюк повинен тільки за столом, а не на підлозі, на дивані або якому-небудь іншому предметі інтер'єру. По-друге, батькам слід суворо стежити за поставою майбутнього учня. Коли він навчиться сидіти з рівною спиною, злегка похиленою головою і стане правильно тримати руки на столі, він буде менше втомлюватися і зуміє сформувати у себе каліграфічний почерк.

При навчанні письма обов'язково будуть потрібні прописи. У них не повинно бути нестачі, оскільки перш, ніж дитина навчиться красиво писати, він зіпсує чимало паперу. Не варто витрачати гроші і купувати у великій кількості фабричні зошити з контурами букв, можна виготовити ксерокопії або роздрукувати листи з Інтернету.

Спочатку контури-значки будуть суцільними, потім переривчастими, потім фрагментарними. Поступово малюк запам'ятає, як пишеться те чи інше буквений знак.

Ті, хто вчився в радянській школі, пам'ятають уроки чистописання, коли вчителі примушували виводити букви і слова, не відриваючи руки від аркуша зошита, використовуючи різні види з'єднання символів. Сучасних дітей теж цьому навчають у школі. Але, щоб домогтися позитивного результату, треба докласти чимало зусиль, а для цього одних шкільних уроків мало. Тому батьки повинні прислухатися до порад педагогів, коли дитина ще відвідує дитячий садок і починати планомірно виробляти у нього каліграфічні навички.

На жаль, у навчанні письма гени беруть своє. Якщо батьки пишуть «як кура лапою», то дитина навряд чи стане володіти хорошим почерком. До того ж каліграфічне виведення букв залежить від складу характеру, особистих якостей та інших причин, які роблять манеру письма індивідуальною.


Висип на язиці у дитини
Чим мити дитячу пляшечку?
Як навчити дитину вимовляти букву Р?
Остаточний кашель у дитини
Чому новонароджений погано спить вночі?
Боботік для новонароджених
Як підготувати дитину до дитячого саду?
Як дитини привчити спати в своєму ліжечку ...
Коли новонароджений починає чути?
Коли можна давати дитині шоколад?
Дрібна висипка на обличчі у грудничка
Коли хрестити новонародженого?
Як лікувати бактеріальний кон'юнктивіт у ре ...
Як дихає дитина в утробі матері?
Як допомогти дитині при запорі?
Клишоногість у дітей
Меню сайту