Рясне слиновиділення у грудничка

Реклама
» Розвиток дитини

Рясне слиновиділення у грудничка

Найчастіше буває так, що батьки помічають рясне слиновиділення у немовляти. Іноді це викликає у дитини деякі труднощі з диханням - рясна слинна рідина заважає природному процесу і призводить до того, що малюк починає закашлюється. Природно, це не може не викликати занепокоєння у дбайливих батьків. У зв'язку з цим важливо розглянути дану проблему більш детально, щоб виявити справжню етіологію даного явища і постаратися визначити, чи представляє це реальну небезпеку чи ні.

Основні причини надмірного слиновиділення у немовляти

  • Природні причини, пов'язані з розвитком слинних залоз. У більшості випадків початкове формування слинних залоз у дитини на пізніх стадіях формування організму в утробі матері. Однак вони знаходяться ще в зародковому стані і виробляють досить мало слини. Апогей розвитку даних залоз припадає приблизно на тримісячний вік - саме в цей період у більшості батьків і з'являється занепокоєння з даного питання. У малюка починають з'являтися бульбашки із слини у рота, просто течуть слюні, він може злегка захлинатися і починати кашляти. Насправді, все це не становить небезпеки - просто у дитини ще недостатньо розвинений ковтальний рефлекс при сильному розвитку слинних залоз. Звідси і походить дане явище. Варто відзначити, що рясне слиновиділення в даний період вкрай важливо, оскільки слина має виражену бактерицидну властивість, що дає немовляті потужний захисний механізм. У цьому віці це особливо важливо, оскільки дитина часто має звичку все тягнути в рот. Однак, деякі заходи при рясному слюноотделении все-таки прийняти потрібно, оскільки надмірна рідина на губах та обличчі немовляти надає подразнюючий ефект і можуть утворюватися почервоніння, потертості і навіть виразки. Потрібно видаляти надлишки слини на губах та обличчі, злегка промаківая хусткою. Якщо вже з'явилися почервоніння, то можна їх обробити дитячим кремом.
  • Прорізування зубів. Іноді бувають випадки, що при інтенсивному розвитку організму у дитини досить рано (на третьому або четвертому місяці) починають прорізатися зуби. У такому випадку провокується надлишкове вироблення слини, покликана захистити ясна від пошкоджень і надати загоює і бактерицидний ефект. У даному випадку крім надлишкового слиновиділення дитина отримує додатковий дискомфорт від больових і сверблячих відчуттів від прорізування зубів. Допомогти можна дитині наступним чином: дати дитині спеціальні прорізувачі для зубів або іграшки, які можна гризти без небезпеки проковтнути.
  • Гіперсалівація. У даному випадку мова йде про симптоматиці реального захворювання. У цьому випадку слюні зазвичай просто випливають - дитина навіть не намагається їх глитати. Гіперсалівація властива наступним видам захворювання - ДЦП, енцефаліт, аміотрофічний склероз, хвороба Паркінсона. Як правило, для вирішення проблеми необхідно впливати на основне захворювання. У випадку, якщо симптом гіперсалівації приносить істотний дискомфорт дитині призначають холіноблокуючу лікарські препарати. У рідкісних випадках буває необхідно хірургічне втручання.

Як показує практика, гіперсалівація виявляється досить рідко і має суттєві відмінності від природного процесу рясного слиновиділення у дитини. Так що звертатися до лікуючого фахівця, як правило, немає необхідності. Досить просто застосовувати заходи, описані в перших двох причинах даного явища.


Як відучити дитину битися?
Як дихає дитина в утробі матері?
Як лікувати бактеріальний кон'юнктивіт у ре ...
Як підготувати дитину до дитячого саду?
Боботік для новонароджених
Що подарувати хлопчикові на 6 років?
Коли можна давати дитині білок яйця?
Як підвищити самооцінку у дитини 7 років?
Заспокійливі засоби для дітей
Яку ліжечко вибрати для новонародженого?
Чи можна митися при вітрянці?
Шишка за вухом у дитини
Кров у калі у немовля
Що робити, якщо дитина не хоче вчитися?
Симптоми запалення легенів у дітей
Як допомогти дитині при запорі?
Меню сайту