Висип на обличчі у місячної дитини

Реклама спонсора
» Розвиток дитини

Висип на обличчі у місячної дитини

Висип на обличчі у місячного малюка часто є приводом для паніки та занепокоєння дбайливих батьків. Насправді ж це явище необов'язково свідчить про наявність певних патологій. Давай поговоримо про причини появи висипки на обличчі у місячного малюка і про методи її усунення.

Міліі

Найпоширенішою причиною виникнення висипу на обличчі немовляти є міліі, відомі також як дитяча вугрі. Такі вугри, які, як правило, незначні за розміром, мають характерні білі головки. Подібний стан є фізіологічно нормальним і викликається перебудовою обмінних процесів в організмі. Пояснюється все просто: шкіра місячних малюків має підвищену жирність, внаслідок чого відбувається скупчення надлишків сала в гирлах волосяних фолікулів.

Що можуть зробити батьки? Перш за все, необхідно приділяти особливу увагу гігієні місячного малюка. Обов'язково щоденне умивання і купання. При цьому в ванну для малюка рекомендується додавати відвари цілющих трав, як наприклад, це можуть бути низка або ромашка. Якщо дотримуватися цих простих вимоги, то, через кілька тижнів, шкіра малюка повинна очиститися від висипань.

Пітниця

Незважаючи на те, що пітниця найчастіше локалізується в зоні природних складок, вона також може виникнути і на обличчі немовляти. На вигляд вона нагадує дрібну висип рожевого кольору. Для того щоб позбавити місячне чадо від цієї недуги, досить одягати його по сезону, не допускаючи перегрівання і щодня купати. Шкірні покриви крихти слід щодня, (а в жарку пору року 2-3 рази на день) протирати вологою марлею. При цьому для лікування пітниці педіатри не рекомендують використовувати медикаментозні засоби.

Алергія

Часто висипання на обличчі можуть бути пов'язані з розвитком алергічної реакції. При цьому дане явище може спостерігатися як у малюків, які перебувають як на природному, так і штучному вигодовуванні. У першому випадку необхідно замінити молочну суміш, а в другому мамі більш уважно ставитися до раціону свого харчування і виключити з нього потенційно алергенні продукти.

Алергія може бути не тільки на їжу, але й на лікарські препарати. Що дивно, подібну реакцію у окремих малюків можуть спровокувати навіть нешкідливі біфідобактерії.

Особливості усунення висипу на обличчі

  • Перш за все, необхідно створити в дитячій кімнаті оптимальні параметри повітря. Так, рекомендований температурний режим складає від 18 до 21 ° С, а вологість повітря повинна бути в межах від 40% до 70%.
  • Всі гігієнічні процедури важливо проводити не звичайною водопровідною, а кип'яченою водичкою.
  • Годувальниці слід суворо дотримуватися гіпоалергенну дієту, а для малюків-искусственников підібрати гіпоалергенну молочну суміш.
  • При рясних висипаннях, що доставляють дитині дискомфорт і викликають його занепокоєння, можна використовувати протигрибковий дитячий крем. Однак застосовувати його можна тільки після консультації лікаря. Як правило, курс лікування становить 5 днів.
  • Різні присипки, розчин марганцівки, спиртові розчини, антигістамінні і тим більше антибактеріальні препарати застосовувати для лікування висипань на обличчі у місячної дитини категорично не рекомендується, оскільки вони можуть тільки погіршити ситуацію. Аналогічне можна сказати і про мазі і крему, виготовлені на масляній основі, гормональні препарати і адсорбенти.

Таким чином, не варто панікувати, виявивши у місячного малюка висипання на обличчі. Найімовірніше, це фізіологічно нормальне явище, яке з часом пройде без сліду!


Ігри на уважність для дітей 6-7 років
Червоний пупок у дитини
Засіб від комарів для новонароджених
Дитина закидає голову назад
Коли можна садити хлопчиків?
Симптоми кишкового грипу у дітей
Вроджена пневмонія у новонародженого
Скориночки на голові у немовляти
До якого віку сповивати дитину?
Коли можна давати дитині свіже яблуко?
Мармурова шкіра у грудничка
Коли можна давати дитині гороховий суп?
Які щеплення роблять у 3 місяці дитині?
Валер'янка при грудному вигодовуванні
Коли дитина починає усміхатися усвідомлено ...
Як розводити смекту для дітей
Меню сайту